VIDEO/ Mes fishekzjarrëve shumëngjyrësh, Viti 2023 ‘troket’ në Japoni dhe Kore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ora ka shënuar mesnatë në Tokio të Japonisë dhe në kryeqytetet e Koresë së Jugut dhe asaj të Veriut, Seul dhe Phenian.

Fotot e mëposhtme tregojnë njerëzit që mblidhen para numërimit mbrapsht të Vitit të Ri në qendër të qytetit të Seulit në Korenë e Jugut.

Në Japoni, Chinka-sai, ose Festivali i Parandalimit të Zjarrit, u mbajt në Mikasanohama të faltores Itsukushima Jinja në Miyajima, për festimet e vendit të Vitit të Ri.

Vendasit u fotografuan duke mbajtur pishtarë pishe të mbledhur në bregun pranë O-torii, i njohur ndryshe si Porta e Madhe.

Të fundit

Daron Acemoglu: Inovacioni teknologjik nuk është i barabartë me prosperitetin

Studiuesi turko-amerikan zbërthen klishetë. Ai argumenton se kapitalizmi bazohet në idenë e gabuar që qeniet njerëzore duhet të konsumojnë,...

20 mënyra si bizneset mund të përfitojnë nga punësimi i shpejtë e cilësor

Punësimi me shpejtësi po bëhet shpejt qasja standarde në tregun e sotëm të punës, sipas njohurive nga Zip Recruiter. Përmirësimi i procesit të rekrutimit...

Dita e Librit, mes leximeve dhe trëndafilave

nga Mauretta Capuano   Takime me shkrimtarë, lexime, prezantime librash, lexime të përbashkëta, emisione, konferenca. Po shpërthejnë iniciativat për Ditën Botërore të Librit dhe të Drejtës së...

Pa dieta strikte, 5 rregulla të arta për të qëndruar në formë

Për t'u ndjerë në harmoni me veten dhe për t'u ndjerë mirë me trupin tonë, strategjia kryesore është të bëjmë gjithçka duke synuar ekuilibrin,...

Vendi im e di se çfarë ndodh kur bëni një marrëveshje me Rusinë

Nga Paula Erizanu   Gjithnjë e më shumë njerëz, përfshirë Papa Françeskun, po i kërkojnë Ukrainës të heqë dorë nga mbrojtja dhe të ulet në tryezën...

Lajme të tjera

Web TV