VIDEO/ Mes fishekzjarrëve shumëngjyrësh, Viti 2023 ‘troket’ në Japoni dhe Kore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ora ka shënuar mesnatë në Tokio të Japonisë dhe në kryeqytetet e Koresë së Jugut dhe asaj të Veriut, Seul dhe Phenian.

Fotot e mëposhtme tregojnë njerëzit që mblidhen para numërimit mbrapsht të Vitit të Ri në qendër të qytetit të Seulit në Korenë e Jugut.

Në Japoni, Chinka-sai, ose Festivali i Parandalimit të Zjarrit, u mbajt në Mikasanohama të faltores Itsukushima Jinja në Miyajima, për festimet e vendit të Vitit të Ri.

Vendasit u fotografuan duke mbajtur pishtarë pishe të mbledhur në bregun pranë O-torii, i njohur ndryshe si Porta e Madhe.

Të fundit

“Ka një reflektim të madh për atë që ka ndodhur”/ Enno Bozdo: PD duhet të ndryshojë

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Enno Bozdo, ka komentuar situatën në Partinë Demokratike, pas rezultatit të zgjedhjeve vendore të...

Elon Musk rikthehet më i fuqishëm se kurrë, shpallet sërish personi më i pasur në botë

Elon Musk, CEO i Tesla, SpaceX dhe Twitter, rifitoi titullin e personit më të pasur në botë, duke tejkaluar CEO-n e modës luksoze franceze,...

Moti “ndryshon” stinë/ Meteorologia zbulon çfarë do të ndodhë me temperaturat gjatë verës

Jemi dëshmitarë të një pranvere mjaft jo-stabile dhe me pak rreze diellore në territoret tona, ndërsa trende të ngjashme parashihen edhe javët dhe muajt...

Dënohet me 30 vite burg aktori i njohur/ Ja akuza që rëndon mbi të

Aktori i njohur Danny Masterson, është dënuar me 30 vite burg. Ky i fundit u shpall fajtor për dy akuza për përdhunim, e sipas...

1 Qershori/ Berisha: Dita e më të dashurve tanë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka uruar festën e 1 qershorit me një mesazh në facebook. “Të dashur miq, sot dita e fëmijëve, më...

Lajme të tjera

Web TV