Viti i ri 2023/ Nikolla: Sfidat e 2023 janë të mëdha, por të bashkuar do t’i përballojmë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, ka uruar shqiptarët me rastin e Vitit të Ri 2023.

“Sonte, në natën e ndërrimit të viteve, uroj familjet shqiptare, këtu në Shqipëri e Diasporë, një Vit të Ri të gëzuar!

Sfidat e 2023 janë të mëdha, por të bashkuar, me dashuri e përkushtim për vendin tonë, do t’i përballojmë ato!

Ditët dhe vitet më të bukura i kemi përpara!

Shëndet e gëzime në të gjitha vatrat familjare!”, shkruan Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla.

Të fundit

Partizani kampion pa lavdi, Tirana ndihet e vjedhur por hesht

Është mbyllur me shumë polemika Kapionati Shqiptar i elitës së futbollit, ku Partizani u shpall kampion, ndonëse me pikë...

Sot provimi i parë i Maturës Shtetërore, risitë e këtij viti

Sot, 1 qershor, zhvillohet provimi i parë i maturës shtetërore. Rreth 30 mijë maturantë në të gjithë vendin do t’i nënshtrohen sot provimit të parë,...

Historiku/ 1 Qershori, dita kur fëmijët gëzojnë në të gjithë botën

Dita e Fëmijëve shënohet me 1 qershor në mbarë botën. Por cili është historiku prapa kësaj dite? Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë, që...

Tensionet në veri/ Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në Kosovë

Në shenjë mbështetjeje për serbët në Kosovë, disa qindra qytetarë u mblodhën mbrëmjen e së mërkurës para një kishe në Podgoricë të Malit të...

Në gjithë Evropën, e djathta ekstreme po rritet, duket normale por është e frikshme

Austria, Franca, Gjermania, Suedia dhe tani Spanja – muri i zjarrit midis rrjedhës kryesore dhe të djathtës ekstreme po shkatërrohet Nga Owen Jones Normalizimi është procesi...

Lajme të tjera

Web TV