Viti i ri 2023/ Rama: Qoftë Viti i Ri një kohë për paqe, Zoti e bekoftë Shqipërinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka uruar shqiptarët an e mban globit në natën e ndërrimit të viteve.

Rama: Në këtë qiell ka një kohë për gjithçka dhe ka një stinë për çdo veprim, një kohë për të lindur e një kohë për të vdekur. Një kohë për të mbjellë e një kohë për të shkulur, një kohë për të vrarë e një kohë për të shëruar, një kohë për të shembur e një kohë për të ndërtuar, një kohë për të vajtuar e një kohë për të qeshur, një kohë për zi e një kohë për valle. Një kohë për të përqafuar e një kohë për tu rezervuar në përqafime. Një kohë për të këmbëngulur e një kohë për të hequr dorë. Një kohë për të dashur e një kohë për të urryer, një kohë për luftë e një kohë për paqe. Qoftë Viti i Ri një kohë për paqe, dashuri dhe plot të qeshura. Zoti e bekoftë Shqipërinë…

Të fundit

Oferta e çmendur nga Arabia Saudite, Karim Benzema merr vendimin mbi të ardhmen

Pas 14-vitesh pjesë e Real Madrid, duket se aventurës së Karim Benzema me klubin e Los Blancos i ka...

Pushime “të kripura”/ Shtrenjtimit të çmimeve i shtohen rritja e pagave të fluturimeve

Këto pushime verore që po afrojnë do të jenë edhe më “të kripura” se vjet. Shtrenjtimit të ushqimeve, pijeve e kostove të transportit këtë...

VIDEO-“Romancë” në samitin e BE-së/ Rama “mbyt me puthje” Giorgia Melonin

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku është mbledhur Komuniteti Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Ballkanit Perëndimor dhe jo vetëm. Edhe...

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Vera erdhi, temperaturat po rriten, humori bëhet më i lehtë dhe nevoja për dashuri fillon të stimulohet shumë më tepër. Pra, qershori, muaji ku Afërdita...

1 Qershori/ Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës u inaugurua sot Akademia e Çiklizmit, një hapësirë e standardizuar e stërvitjes dhe garave për të vegjlit....

Lajme të tjera

Web TV