Zelensky mesazh urimi: Gëzuar Vitin e Ri! Viti i fitores sonë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i është drejtuar me një mesazh qytetarëve, ku u uron vitin e ri.

Pas një kohe të gjatë Zelenksy shfaqet krahë bashkëshortes së tij, teksa uron mbarësi për vitin e ri. Ai në mesazhin e urimit shprehet se ky do të jetë viti i fitores së Ukrainës, kundër luftës së Rusisë që në shkurt mbush një vit.

“Lutuni për mrekulli sot? Kështu që sot është vetëm një dëshirë. Dhe kjo do të bëhet e vërtetë jo nga një mrekulli, por nga puna jonë. Me luftë. Me ndihmën e ndërsjellë. Nga njerëzimi. Gëzuar Vitin e Ri! Viti i fitores sonë” tha Zzelensky në mesazhin e tij.

Të fundit

Humbi të dy prindërit njëkohësisht/ Gazetarja mes lotësh: Të paktën ikën të lumtur

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte e ftuar gazetarja e njohur e Top Channel, Alma Demiraj. Ajo...

Shkrirja e ASA/ Fuga:Buxhetet t’i fitojë me punë, dhe jo t’i marrë si llokume nga qeveria

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar ditën e sotme rreth ‘vulosjes’ së vendimit për shkrirjen e  Akademisë së Albanologjisë. Nëpërmjet një postimi në Facebook,...

10 kryeqytetet europiane me ushqimin më të mirë, Tirana në vend të 4

Kur mendojmë për pushimet të gjithëve na vijnë në mendje perceptime të ndryshme. Disa duan të pushojnë në plazh me një pije në dorë, disa...

Zyrtare/ Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain pas dy sezonesh

Lionel Messi e mbyll me Paris Saint Germain. Lajmin e ka dhënë trajneri i klubit francez, Christophe Galtier, i cili në konferencën për shtyp...

Sot feston ditëlindjen, e gjeni dot sa vjeç bën Maestro

Sot është një ditë speciale për Armaldo Kllogjerin. I njohur gjerësisht si Maestro, Armaldo feston sot ditëlindjen e 48. I lindur në 1 qeshor 1975,...

Lajme të tjera

Web TV