test

Xavi Hernandez dënon lojtarët e Barcelonës pas barazimit ndaj Espanyolit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Xavi dënon futbollistët e Barcelonës. Barazimi 1-1 në derbin katalan ndaj Espanyolit, nuk ështe kapërdirë dot nga trajneri “blaugrana”, që menjëherë pas ndeshjes, ka vendosur të anulojë ditën e pushimit për të tijtë.

Trajneri u kishte premtuar futbollistëve se do t’i linte pushim në rast fitoreje në derbi, por pas barazimit, i urdhëroi të gjithë të dalin në stërvitje paraditen e sotme.

Katalanët e kanë titullin kampion, të vetmin objektiv madhor të mbetur për këtë sezon, ndaj trajneri Xavi ka preferyar t’u dërgojë të tijve një mesazh se nuk do të tolerojë hapar fals në La Liga.

Të fundit

Anglia zhgënjen në Frankfurt, barazim me gola ndaj Danimarkës

Anglia barazoi 1-1 me Danimarkën në Frankfurt, në përballjen e vlefshme për Europianin.  “3 luanët” realizuan të parët me...

Lufta me kancerin, studimi: Stresi, katalizator për përhapjen e metastazave

Tashmë prej një kohe të gjatë dyshohet që ekziston lidhja midis kancerit dhe stresit kronik, ndërkaq është konstatuar që pikërisht tensioni konstant psikik është...

Shqiptari ngacmon tifozen më ‘hot’ në botë, çfarë s’u pa gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Të gjithë sytë e shqiptarëve ishin në Hamburg një ditë më parë, aty ku Kombëtarja u përball me Kroacinë. Ndeshja përfundoi barazim 2-2, ku dy...

Fiton garën për kreun e ri të NATO, kush është “pëshpëritësi i Trump”

Kryeministri holandez në largim, Mark Rutte, ka fituar garën për t’u bërë kreu i ardhshëm i NATO-s në një moment të rrezikshëm për aleancën...

Panik në Berat/ 7-vjeçari bllokohet brenda në banesë, ndërhyn zjarrfikësja

Një çift bashkëshoshtësh, banues në lagjen “30-Vjetori” në Berat, kanë dalë nga banesa për të bërë pazar, duke lënë në gjumë fëmijën e tyre...

Lajme të tjera

Web TV