test

Juventus synon fitoren ndaj Cremoneses të fundit në renditje, formacionet zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Juventusi është mysafir i Cremoneses në Stadio Giovanni Zini për ndeshjen e xhiros së 16-të në Serie A.

Bardhezinjtë renditen të tretët në tabelën e pikëve me dhjetë pikë prapa liderit Napoli dhe synojnë ta ngushtojnë këtë diferencë.

Në anën tjetër, Cremonese është e fundit në tabelë me vetëm shtatë pikë të grumbulluara deri më tani.

Formacionet zyrtare:

Cremonese:Carnesecchi; Sernicola, Bianchetti, Ferrari, Valeri; Pickel, Castagnetti, Meite; Lochosvili, Okereke; Dessers.

cremo.jpg

Juventus: Szczesny; Gatti, Bremer, Danilo; Soulé, Fagioli, Locatelli, McKennie, Kostic; Miretti; Milik.

juve.jpg

Të fundit

A do të vijë me një parti të re në zgjedhjet e 2025-ës?/ Ja si përgjigjet Lulzim Basha

Pasi humbi vulën e PD-së, në një intervistë televizive Lulzim Basha thotë se grupimi që ai përfaqëson nuk e...

Çfarë kuptimi ka shprehja “kolona e pestë”?

Shprehja "kolona e pestë" u krijua nga frankoisti Emilio Mola për të treguar një organizatë ushtarake klandestine që favorizon një pushtim nga armiku. Kuptimi origjinal...

Reporteri shqiptar bëhet bujë në gazetat e huaja, parashikoi autogolin e Calafiorit

Calafiori dhe parashikimi absurd i gazetarit shqiptar në Spanjë-Itali: "Si ia dolën?" Profecia e pabesueshme e gazetarit për ndeshjen mes Azzurrit dhe “La Rojas”,...

Denaj: Në 5 muaj, eksportet bujqësore u rritën me 12%

Eksportet bujqësore në Shqipëri kanë shënuar një rritje të konsiderueshme prej 12% për 5-mujorin e parë të këtij viti, duke arritur në 182 mijë...

Jul Deda flet për raportin me Heidin pas BBVIP: Nuk më ka marrë në telefon

Julian Deda ishte i ftuar në “Wake Up”, ku foli për eksperiencën në Big Brother VIP, por edhe për periudhën pas daljes. Ndërsa tha...

Lajme të tjera

Web TV