“Shkatërrues dhe problematik”/ Politikani ngre alarmin, krahason “TikTok”-un me drogën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Politikani Mike Gallagher, e ka krahasuar “TikTok”-un me varësinë ndaj drogës, për shkak të ndikimit që ka te të rinjtë në Amerikë.

Gallagher, e përshkroi “TikTok”-un si ‘fentanil dixhital’ që shkakton varësi.

Ai e ka shprehur hapur dëshirën e tij që “TikTok”-u të ndalohet në SHBA. Gallagher tha se aplikacioni është shumë problematik dhe shkatërrues dhe se mund t’i shërbejë Partisë Komuniste Kineze.

Ka shqetësime midis politikanëve amerikanë se qeveria kineze mund të përdorë aplikacionin për të gjurmuar amerikanët, për të censuruar përmbajtjen dhe për të promovuar narrativat kineze.

Të fundit

Masakra e 2 Prillit/ Meta: Të vendosur për të mbrojtur amanetin e martirëve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta iu është bashkuar reagimeve për demonstratën e 2 prillit të 1991 ku...

“Më hodhi diçka në pije”/Qetsori zbulon sherrin e vjetër me Bledin: Do ja rregulloj unë..

Teksa askush nuk e priste largimin e Olta Gixharit nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, banorët patën mbrëmë edhe një të papritur tjetër. Në...

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind Këlliçin kryetar bashkie ne do...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

“Është cënuar siguria kombëtare”/ Gogu: Të nisë urgjent hetimi për Monika Kryemadhin!

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Toni Gogu u ka bërë thirrje organeve hetimore që të nisin hetimin për deputeten e Partisë së Lirisë, Monika...

Lajme të tjera

Web TV