test

VIDEO/ Juve mposht Cremonesen në minutën e fundit nga një supergol i polakut Milik

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një gol i shënuar në sekondat e para të kohës shtesë nga sulmuesi plak, Arkadiusz Milik, I dha një fitore me shumë vlerë Juventusit në fushën e Cremoneses, në kuadër të javës së 16-të të Serisë A.

Vendësit mundën të rezistonin për plot 90 minuta, madje edhe të rrezikonin portën e bardhezinjve, siç ishte rasti i minutës së 69-të, kur Cyriel Dessers goditi shtyllën, por u dorëzuan në fund pas një goditjeje nga distanca e polakut Milik, që nuk u kontrollua si duhet nga portieri Carnesecchi.

“Zonja e Vjetër” me këtë sukses ruan vendin e tretë në kuotën e 34 pikëve, dy më pak se Milani.

Ndërkohë sfida mes Fiorentinës dhe Monzës u mbyll pa fitues, me rezultatin 1-1. Fillimisht shënuan vendësit me Cabral, por ekipi i Berlusconit barazoi në pjesë ne dytë me Carlos Auguston.

Të fundit

Hëna e Plotë e qershorit, shenjat e horoskopit që preken më shumë

20 qershori ishte një ditë e ngarkuar për yjet pasi kishim solsticin veror në hemisferën veriore dhe ditën e...

Euro 2024/ Austria fiton duke bindur, 3 gola për 3 pikë

Polonia dhe Austria u përballën në Berlin, në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë, të Grupit D., sfidë e fituar nga austriakët 3-1. Sfida...

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë dhjetëra jetë njerëzish e ndërsa...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Lajme të tjera

Web TV