Tragjedia në familjen Sakaj/ Sot kërkon djalin e zhdukur, më parë ka humbur dy vëllezërit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 32-vjeçar me origjinë nga Roskoveci prej datës 1 janar rezulton i zhdukur, duke humbur çdo kontakt me familjarët e tij.

Mësohet se Ferit Sakaj është larguar nga banesa e tij në ditën e parë të vitit, ndërsa nëna e tij deklaroi në polici se i biri i tha që do të shkonte tek e motra, në Fier.

Familja ka frikë për fatin e 30-vjeçarit pasi ai është i sëmurë, ndërsa më herët familja Sakaj është e dëmtuar pasi kryefamiljari ka ndërruar jetë duke peshkuar në lumin e Semanit disa vite më pare, e po ashtu kur ishte vetëm 7 vjeç vëllai i Feritit u mbyt po në Seman.

Tragjedia u thelluar kur edhe vëllai tjetër i tij, Ergys Sakaj 14 vjeç, vdiq po në të njëjtën mënyrë, pasi u gjet i mbytur në lumin Seman në muajin gusht të vitit 2022.

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV