Tragjike, nëna humb jetën pak çaste pasi mëson se i kishte vdekur djali

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 45-vjeçar ka humbur jetën ndërsa nëna e tij ka ndërruar jetë vetëm pak orë pasi mori vesh për vdekjen e të birit.

78 vjeç, vdiq nga në gjumë mbrëmjen e së enjtes në Villafranca në Lunigiana, në provincën Massa Carrara. Për shkak të një sëmundjeje të papritur pak para mesnatës, Matteo Veroni, një shofer kamioni me pasion për kuajt, u sëmur gjatë rrugës për në shtëpi.

Teksa ishte në shkallët e shtëpisë dhe kishte kohë të telefononte nënën e tij Franca, që po e priste. Të alarmuar nga e moshuara, punonjësit e shëndetësisë mbërritën në vendngjarje por pa rezultat. Pak më vonë edhe gruaja vdiq në gjumë.

Kryebashkiaku i Villafranca Filippo Bellesi i prekur nga ngjarja tha:

“Është zi për të gjithë komunitetin. Është një familje që llogaritet ndër ato historike të Villafranca, njerëz të respektuar, madje edhe nëna Franca ishte e njohur”.

Të fundit

Berisha thirrje demokratëve: Mos harroni sakrificën tuaj, bashkë dalim fitimtarë

Sali Berisha ishte të dielën në Shkodër ku mori pjesë në ceremoninë e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2...

Aktorja e madhe Margarita Xhepa feston ditëlindjen/ Rama mesazh urimi: Edhe 100!

Aktorja e mrekullueshme, magjia e skenës dhe Teatrit shqiptar, Margarita Xhepa, feston sot ditëlindjen. Aktorja feston sot 89-vjetorin e ditëlindjes. Kryeministri Edi Rama me anë...

Spahia: 32 vite më parë plumbat lanë Shkodrën me gjak, duke i vrarë 4 bij të saj

Kryetari i Bashkisë Shkodër, Bardh Spahia ka zhvilluar një ceremoni përkujtimore për Martirët e 2 Prillit. Spahia është shprehur se ashtu si çdo vit, jemi...

Dita Botërore e Autizmit/ Manastirliu: Rrisim 30% financimin për Fondin Social

Në Ditën Botërore të Autizmit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu së bashku me Ministren e Turizmit, Mirela Kumbaro dhe Kryetarin e...

Berisha në Shkodër/ Ceremoni përkujtimore për dëshmorët e 2 prillit

Ish-kryeministri Sali Berisha ndodhet sot në Shkodër, ku është zhvilluar një ceremoni përkujtimore për dëshmorët e 2 prillit të 1991. Në ceremoni është mbajtur një...

Lajme të tjera

Web TV