Veliaj publikon fotot se si do transformohet shkolla “Emin Duraku”: Një tjetër xhevahir..

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shkolla e re “Emin Duraku” do të jetë një tetër xhevahir në buqetën e shkollave që  janë shtuar Tiranës këto shtatë vite.
Kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar fotot e projektit transformues të kësaj shkolle në zonën e ish-Bllokut.

Shkolla 9-vjeçare “Emin Duraku” do të presë nxënësit e saj, në një godinë të re, me hapësira moderne. Me një kapacitet prej 1300 nxënësish, kjo shkollë, e cila gjithashtu u dëmtua nga tërmeti, do të ketë në përfundim të saj 51 klasa, 6 laboratorë, bibliotekë, si dhe dy palestra, të cilat mund të përdoren nga fëmijët jashtë orarit mësimor.

Të fundit

“Nuk është antiberishizmi tezë për të ecur përpara”/ Kulluri: Alibeaj nuk frymëzon njerëz

Analisti Edvin Kulluri, i ftuar në News Line në Abc News, tha se grupimi i Enkelejd Alibeajt nuk frymëzon...

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj, nëse hani 2 banane në ditë, për një muaj

Bananet konsiderohen si ushqim i plotë, i kompletuar, por shpesh i nënvlerësojmë ato. Megjithatë, ky fryt ekzotik ka potencialin të jetë revolucioni i madh shëndetësor,...

I dha fund lidhjes me Kristin në “BBV”/ Keisi zbulon arsyen: M’u errësuan sytë, më bëri…

Disa ditë më parë Keisi i habiti të gjithë banorët e “BBVIP” me vendimin e saj për t’u ndarë nga Kristi. Gjatë emisionit radiofonik që...

DASH publikon raportin për Shqipërinë/ Qeveria keqpërdori administratën

Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni i vazhdueshëm në qeverisje, në organet e zbatimit të ligjit...

VIDEO/ Monika Kryemadhi “e djeg” me të rinjtë e Partisë së Lirisë

Monika Kryemadhi ka marrë pjesë dje në një aktivitet me të rinjtë e Partisë së Lirisë. Ajo është mjaft popullore në rrjetet sociale dhe së...

Lajme të tjera

Web TV