VIDEO/ Milan befasohet nga Torino në kohën shtesë duke u eliminuar nga Kupa e Italisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Milani mposhtet në kohën shtesë me rezultatin 0-1, nga Torino duke i dhënë lamtumirën Kupës së Italisë në fazën e 1/8-tave.

Kuqezinjtë e pësuan në kohën shtesë nga një Torino që prej minutës së 70-të mbeti me 10 lojtarë pasi Djidji koleksionoi kartonin e dytë të verdhë.

Megjithatë, skuadra “Granata” gjeti forcën dhe qëndroi në lojë teksa në shtesë realizuan me anë të Adopo në minutën e 114-të. Të besuarit e trajnerit Stefano Pioli eliminohen nga kompeticioni ndërsa nga ana tjetër, Torino pret në çerekfinale fituesin e çiftit Sampdoria-Fiorentina.

Të fundit

Inteligjenca artificiale që zbuloi një antibiotik të ri, në dy orë

Një AI i MIT gjeti mes 7000 ilaçeve të reja potenciale një antibiotik efektiv kundër Acinetobacter Baumannii, një superbakter...

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, Katalin Novak. Ajo është pritur me ceremoni zyrtare nga presidenti Bajram Begaj. Pas takimit që do të kenë kokë...

Veliaj publikon videon e veçantë me të birin: Gëzuar 1 Qershorin të gjithë fëmijëve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj u ka uruar 1 qershorin të gjithë fëmijëve. Teksa ka publikuar një video duke luajtur me të...

Historia e urës së Bruklinit dhe parada e elefantëve

Për t'u provuar njujorkezëve se ishte e sigurt, Ura e Bruklinit u testua nga një paradë e kafshëve të rënda ekzotike: elefantëve, dromedarëve dhe...

Lindi më 1 qershor 1926/ Merlin Monro, misteret e vdekjes se seks simbolit amerikan

Nga Leonard Veizi Ishte 36 vjeç dhe si shumë të tjerë dhe vuante nga insomnia, një term mjekësor që tregon pagjumësinë. Për këtë merrte qetësues...

Lajme të tjera

Web TV