Zbardhen përgjimet e Rozeta Dobit me të birin, ja “fjalia” që zbuloi shumën e majme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zbardhet përgjimet ambientale në një dhomë izolimi në drejtorinë e Policisë së Tiranës, mes pastrueses Rozeta dhe djalit të saj, Havier Dobi.

Përgjimet çuan në zbulimin e shumës së majme prej 400 mijë eurosh të fshehura në tubim e aspirimit. Falë deklaratave të tyre, u ushtrua kontroll i dytë në banesë, ku u zbulua dhe shuma e parave.

Përgjimi:

Havieri: Çfarë ke thënë ti për mu?
Nena: Asgjë, do rri unë këtu (Nënkupton se do ta marrë ajo përsipër vjedhjen)
Havieri: Leket atje lart të shtëpia do to nxjerr unë
(Bazuar në këtë fjali është urdhëruar kontroll i dytë ku u gjetën paratë e tjera në tubin e aspirimit)

Po ashtu në përgjime dëgjohet se më pas Rozeta kritikon të birin se pse ka tërhequr shumë para. Ndërkohë që ai i përgjigjet se; “Kam tërhequr vetëm 50 mijë” (duke nënkuptuar euro).

Të fundit

“Më hodhi diçka në pije”/Qetsori zbulon sherrin e vjetër me Bledin: Do ja rregulloj unë..

Teksa askush nuk e priste largimin e Olta Gixharit nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, banorët patën mbrëmë...

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind Këlliçin kryetar bashkie ne do...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

“Është cënuar siguria kombëtare”/ Gogu: Të nisë urgjent hetimi për Monika Kryemadhin!

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Toni Gogu u ka bërë thirrje organeve hetimore që të nisin hetimin për deputeten e Partisë së Lirisë, Monika...

Një ditë pasi la spitalin, Papa Françesku kryeson shërbesën e së Dielës

Papa Françesku drejtoi një shërbim të së Dielës së Palmës një ditë pasi u lirua nga spitali pas një periudhe bronkiti dhe i kërkoi...

Lajme të tjera

Web TV