Gati për sulme të ashpra/ Moska furnizohet me tanke të reja më të fuqishme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministria ruse e Mbrojtjes ka marrë një grup tjetër të tankeve T-90M Proryv nga kompania Uralvagonzavod e grupit Rostec. Mjetet e luftës, të marrë nga kompania janë më të avancuara se të parat dhe Ukraina po përgatitet për një sulm më të ashpër në vijim. Zelensky gjithashtu thotë se Bjellorusia mund të bashkëpunoi me Rusinë dhe të sulmojnë territoret ukrainase, por kjo nuk dihet ende, edhe se në të gjitha deklaratat e tij, Zelensky kakërkuar mbështetjen e trupave të huaja dhe mjeteve ushtarake, por në asnjë moment nuk ka treguar dobësi.

“Uralvagonzavod ka përfunduar me sukses një tjetër kontratë për furnizimin e tankeve T-90M Proryv. Një grup i automjeteve të blinduara tashmë i është dërguar Ministrisë së Mbrojtjes Ruse”, thuhet në deklaratën e kompanisë.

T-90M është një version i përmirësuar i tankut T-90A. Versioni i ri i transportuesit të personelit të blinduar ka një motor më të fuqishëm, një brez të ri mbrojtjeje dinamike dhe një sistem komunikimi më modern.

 

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV