110 vjetori i Policisë së Shtetit/ Begaj: Sakrifica e të rënëve në krye të detyrës të…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në kuadër të 110 vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit, Presidenti Bajram Begaj ka shprehur mirënjohjen për punën e punonjësve të policisë në funksion të mbrojtjes dhe garantimit të rendit publik.

Presidenti Begaj ka shprehur nderim edhe të gjithë ata që kanë dhënë jetën në përmbushje të detyrës, sakrifica e të cilëve sipas kreut të shtetit, duhet të shërbejë si frymëzim për të gjithë shqiptarët.

“Sot, në 110-vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit shpreh respektin më të thellë për të gjithë punonjësit e policisë, që kanë shërbyer pranë saj që nga themelimi e deri më sot. Mirënjohje për kontributin, mundin, sakrificat dhe përkushtimin e pakursyer të çdo efektivi të Policisë së Shtetit, që e ka mbajtur me nder uniformën në emër të misionit të shenjtë të mbrojtjes dhe garantimit të rendit publik dhe jetës së qytetarëve.

Falenderim për partnerët ndërkombëtarë që mbështesin dhe na ndihmojnë në përsosjen e standardeve në funksion të përmbushjes së misionit të Policisë së Shtetit. Nderim të thellë për të gjithë ata, që në emër të detyrës dhe sigurimit të rendit në vend kanë bërë sakrificën më sublime, duke dhënë jetën në përmbushje të detyrës. Le të shërbejë sakrifica e tyre si frymëzim për të gjithë shqiptarët, me uniformë ose jo, për t’i shërbyer gjithmonë atdheut me përkushtim e vetëmohim”, shkroi Presidenti Begaj në rrjetin social Facebook.

Të fundit

Hyn në fuqi amnistia penale/ Përfitojnë 1100 të dënuar, 700 lirohen menjëherë

Nis sot zbatimi i ligjit për amnistinë penale. Numri i të dënuarve që përfitojnë është 1100, prej të cilëve...

Vjehrra ishte dëshmitarja e fundit/ Metën nuk e mban vendi, paralajmëron SPAK

Altin Dumani, është një hap larg shndërrimit në një figurë historike, simbol i drejtësisë së re dhe hero i luftës për shembjen e pandëshkueshmërisë...

Përfiton nga amnistia penale, lirohet nga burgu ish-kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj

Përfitues i amnistisë penale që nis të zbatohet këtë të mërkurë është edhe ish-kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj. Frrokaj u dënua në muajin tetor të vitit 2022...

Kjo është pjesa e trupit që duhet të lyhet e para me krem kundër diellit

A e nisni edhe ju lyerjen me krem nga këmbët për të shkuar te fytyra? Nëse e keni kthyer këtë në një ritual, atëherë...

Ndodh fenomeni i rrallë/ Athina dhe zonat përreth mbulohen nga mjegulla portokalli!

Një mjegull portokalli, e ardhur nga shkretëtira e Saharasë ka mbuluar të gjithë kryeqytetin grek, Athinë. Sipas zyrtarëve, ky është një nga episodet më të...

Lajme të tjera

Web TV