“Superclásico në finale”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndeshja e ditës Napoli-Juve dhe finalja e Superkupës së Spanjës mes Real Madrid dhe Barcelonës, kanë pushtuar faqet e para të mediave sportive në ditën e sotme.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë:

Prestigjiozja Marca e hap ditën me titullin: “Superclásico në finale”. Barcelona mposht Betisn me penallti. Ter Stegen vendimtar gjatë lojës dhe në penallti.Prima Pagina Marca 13/01/2023

“Hero!” është titulli i katalanases Sport. Ter Stegen për dy penallti dhe dërgon Barçën në finalen e Superkupës, aty ku do të ketë përballë Realin.Prima Pagina SPORT (Diario) 13/01/2023

“Ia vlen gjithçka”, kështu hapet  Corriere dello Sport, me ndeshjen e madhe të Napolit ndaj Juventusit. Një tjetër përballje mes dy trajnerëve: Luciano në fushë me ekipin tipik, kurse Max tundohet nga një 3-5-1-1 me Di Maria dhe Milik.Prima Pagina Corriere dello Sport 13/01/2023

Tuttosport hapet me titullin: “Milik kërkon Pipitan”. Tek  Napoli përfundoi 5 muaj jashtë skuadrës, tani Milik është i etur për hakmarrje. Shembulli i Higuainit, i cili shënoi 5 gola për ish-klubin e tij bardhezi.Prima Pagina Tuttosport 13/01/2023

“Arti i Italisë” shkruan La Gazzeta dello Sport. Napoli-Juventus në orën 20:45, ndeshje direkte për Scudetto.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 13/01/2023

Të fundit

“14 maji”/ Berisha: Sot mjerisht në monizëm, Alibashat nuk kanë merituar asnjë mbështetje

Sali Berisha tha është penduar për mbështetjen që i ka dhënë më parë Lulzim Bashës dhe Enkelejd Alibeajt duke...

Masakra e 2 Prillit/ Meta: Të vendosur për të mbrojtur amanetin e martirëve

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta iu është bashkuar reagimeve për demonstratën e 2 prillit të 1991 ku humbën jetën 4 qytetarë, martirë...

“Më hodhi diçka në pije”/Qetsori zbulon sherrin e vjetër me Bledin: Do ja rregulloj unë..

Teksa askush nuk e priste largimin e Olta Gixharit nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, banorët patën mbrëmë edhe një të papritur tjetër. Në...

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind Këlliçin kryetar bashkie ne do...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

Lajme të tjera

Web TV