“Mrekullitë e Shqipërisë” do të shfaqen në emisionin e BBC, Rama: Ishte e paimagjinueshme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke shpërndarë spotin publicitar të një prej emisioneve më të famshëm në botë mbi thesaret e tokës në knalin BBC WORLD NEWS, i cili do të shfaqë më 21-22 janar “Mrekullitë e Shqipërisë”.

Rama shton se kjo ishte diçka e paimagjinueshme deri kur Shqipëria Turistike nisi të marrë formën që po i jepet vit pas viti.

Ky emision me autore Bettany Hughes është mjaft i shikuar në botë me gati gjysmë miliard shikues në Botë.

Në episodin e parë që do të transmetohet më 21 janar, Hugnes do të udhëtojnë në Shqipërinë malore, për të zbuluar qytetet epike e kala, vende arkeologjike dhe histori e kulturë të larmishme sipas asaj që shkruhet në faqen e BBC-së.

Të fundit

Bardhi kundër Bashës, hap “portën” për Berishën

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së zyrtare, Gazmend Bardhi, ka lënë të hapur mundësinë për bisedime me grupimin e Berishës,...

Horoskopi ditor, e martë 6 qershor 2023

Dashi Do keni disa keqkuptime gjatë kësaj dite në jetën tuaj në çift sot, por gjithçka mund të zgjidhet shpejt nëse tregoheni të matur e...

Pritjes i erdhi fundi/ Apple lançon syzet më të reja “Vision Pro”

Apple prezantoi ditën e sotme setin e ri të përfolur prej kohësh që do t'i vendosë përdoruesit e saj midis botës virtuale dhe asaj...

Lirimi i Tahirit nga qelia/ Gazetarja zbulon prapaskenat: Bashkëshortja pësonte kriza…

Gjatë një emisioni televiziv, gazetarja Klodiana Lala zbuloi të tjera detaje në lidhje e çështjen e lirimit të qelisë së ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

Lajme të tjera

Web TV