Përfshihet nga flakët gjatë natës mobilieria në Pogradec, dyshimet e policisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një mobileri është djegur gjatë natës në aksin Pogradec-Gështenjas. Ngjarja ndodhi rreth orës 01:00, në afërsi të kryqëzimit të fshatit Rëmenj.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se zjarri ka rënë në pronësi të shtetasit me inicialet G. F., banues në Pogradec. Shërbimet e zjarrfikëses bënë të mundur fikjen e zjarrit, si pasojë e të cilit kishte vetëm dëme materiale.

Dyshohet se zjarri është shkaktuar nga një sobë druri.

Ndërkohë, është dashur ndërhyrja e jo vetëm një mjeti zjarrfikës për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Sot policia është rikthyer në vendngjarje për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të ngjarjes pasi në orët e vona nuk i ka lënë errësira.

Dëme të shumta materiale ndërsa fatmirësisht zjarri nuk ka përfshirë banesën që ndodhej afër mobilerisë.

Të fundit

Rrëmbimi dhe vrasja Jan Prengës/ Burg përjetë kopshtarit Festim Bexhdilit

Festim Bexhdili, ish kopshtar i Kompleksit ‘Golden’ do të mbetet në burg përjetë. Gjykata e Posaçme e Apelit për...

Mes arrestit të Putinit dhe arrestit të Berishës ka lidhje

Nga Frrok Cupi Cilat janë lidhjet mes tyre? Janë disa, disa minore e disa thuajse njësoj mes të ‘madhit’ e të ‘voglit’. Lidhja kryesore, se Putin...

E rëndë/ Ndërron jetë në moshë të re ylli i TikTok-ut, dyshohet se…

Vdes në moshën 30-vjeçare ylli i TikTok-ut dhe nëna e dy fëmijëve, Jehane Thomas. Thomas vdiq tragjikisht të premten dhe lajmi vjen pak ditë pasi...

1 vit hetime për 119 kg kokainë tek “Bana King” , lirohet nga burgu Marson Murataj

Elton Qyno Gjykata e Tiranës, ka liruar nga qelia Marson Murataj, menaxherin e kompanisë “Bana King”, i arrestuar një vit më parë për prezencën e...

U la jashtë zgjedhjeve nga KAS/ Berisha merr vendimin urgjent, zbardhet DOKUMENTI

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për të lënë jashtë zgjedhje lokale të 14 majit kanidatët e primareve.

Lajme të tjera

Web TV