Shqiptarët në mbështetje të Luiz Ejllit, protestojnë jashtë shtëpisë së Big Brother

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deklarata e Luzi Ejllit se ishte i sëmurë me një sëmundje të rrallë, fillimisht shkaktoi ndasi në publik pasi u cilësua si gënjeshtër.

Megjithatë këto ditë, mbështetja ndaj tij është shtuar ndjeshëm, me dronë që janë dërguar në shtëpinë e Big Brother dhe me thirrje për protesta.

Një protestë e tillë është zhvilluar ditën e sotme jashtë shtëpisë së Big Brother, ku qindra qytetarë janë mbledhur në mbështetje të banorit Luizit.

Ata kanë hedhur fishekzjarrë, ndërkohë zona përreth ‘Top Channel” është blinduar me forca policie. Nuk raportohet për incidente deri më tani.

Protestuesit u dëgjuan duke brohoritur: “O Luiz, o kampion, gjithë Shqipëria ty të do”. Ndërkohë brenda shtëpisë banorët po dëgjojnë muzikë dhe nuk janë në dijeni të tubimit.


Të fundit

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

KOLUMBIA, Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me...

“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

38 - vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasje me paramendim të 47-vjeçarit “Amerikani” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë dëshminë e tij. “Amerikani”...

Thyen rregulluat/ Luizi dhe Olta e pësojnë keq, ja vendimi që ka marrë ‘Vëllai i madh’

Ka nisur mbrëmjen e sotme spektakli i madh i Big Brother VIP, teksa është dhënë dhe dënimi i parë. Luizi dhe Olta kanë qenë kryefjalë...

Misteri i vrasjes së vajzës që erdhi nga Italia/ Shefi i Sigurimit e thirri pas shkolle..

Narta është fshati, që fillin e ka të lidhur me lagunën. Në dajlan gjuhet peshku, kapen ngjala që të llapashitet nëpër duar. Vreshtat e...

Pësoi defekt, skafi me 4 persona në bord mbetet në det të hapur

Një skaf me katër persona ka mbetur në det të hapur në Vlorë. Sipas njfotimit, skafi ka pësuar defekt dhe ka qenë kapiteni ai që...

Lajme të tjera

Web TV