test

Zbulohen dokumente të tjera të klasifikuara në shtëpinë e Joe Biden

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Më shumë dokumente të klasifikuara nga administrata Obama u gjetën në rezidencën e Presidentit Joe Biden në Delaëare këtë javë, përveç dy rasteve të tjera që ishin zbuluar më pare, shkruajnë mediat e huaja.

Kjo e çon numrin total të grupeve të të dhënave të gjetura në tre: një numër i vogël në një zyrë në Uashington të përdorur nga Biden, një grup tjetër në garazhin e rezidencës së tij dhe gjashtë faqe në një dhomë ngjitur me garazhin, të zbuluara ditën e sotme.

 

Zbulimet kanë nisur gjatë javës së kaluar, duke filluar nga e hëna, e ndjekur nga e enjtja  dhe më pas ditën e sotme duke nxitur kritikët e Biden. Avokati i Shtëpisë së Bardhë, Richard Sauber, zbuloi dokumentet më të reja të enjten në një kuti të zbuluar fillimisht nga avokatët personalë të presidentit.

Prokurori i Përgjithshëm Merrick Garland njoftoi të enjten emërimin e Robert Hur për të shërbyer si këshilltar special për të shqyrtuar materialet e klasifikuara të gjetura në shtëpinë e Biden dhe në një zyrë që ai përdorte në Uashington. Administrata tani do t’i referojë pyetje specifike zyrës së këshilltarit të posaçëm lidhur me dokumentet e zbuluara.

Të fundit

Kredi me zero interes për punonjësit e administratës, ja si do të ndahen, kriteret

Zbardhet sistemi i pikëzimit me kriteret mbi bazën e të cilave do të vlerësohen punonjësit e administratës që aplikojnë...

Djali i Belerit kandidat i PD për Himarën? Dhuli zbulon çfarë pritet të ndodhë

Apeli i GJKKO la në fuqi dënimin për Fredi Belerin me 2 vite burg për korrupsion zgjedhor. Ish-zëdhënësi i fushatës së Belerit, Skerdjan Dhuli...

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari i njohur

Shifty Shellshock, emri i vërtetë i të cilit ishte Seth Binzer, i grupit Crazy Town, të cilët u bënë të njohur për këngën e...

“Grekët, të zënë në çarkun e tyre”/ Çupi: ‘Beleri’, problem i Greqisë

Gjykata e Apelit të Posaçëm la të pandryshuar dënimin për Fredi Belerin. Kryetari i zgjedhur i Himarës do të qëndrojë në qeli deri në...

VIDEO/ Austria kalon në avantazh ndaj Holandës, autogol qesharak i Malen

Mbyllen 45-minutat e para në dy ndeshjet e Grupit D, aty ku rezultati më befasues vjen nga ndeshja mes Holandës dhe Austrisë. Për momentin...

Lajme të tjera

Web TV