E trishtë në Berat, babai gjen djalin të mbytur në lumë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jurgen Merkaj, një i ri nga Berati, është gjetur i pajetë nga babai i tij në lumin e fshatit Orizaj. Ai kërkohej nga familje prej pasdites së të shtunës, e madhe apeli për ndihmë ishte bërë edhe në rrjetet sociale.

Ata publikuan foton dhe ftuan këdo që mund ta njihte/shikonte Jurgenin, të telefononte familjen. Mirëpo, mbrëmjen e djeshme ka qenë vetë babai i të riut që e ka gjetur djalin të pajetë në lumë.

“Fatkeqsisht Jurgen Merkaj, cili kishte humbur para 24 orëve ne Berat, gjendet nga i ati i mbytur në lumë në fshatin Orizaj…”, thuhet në njoftimin e shpërndarë nga mediat lokale të Beratit, për lajmin e trishtë.

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV