VIDEO/ Ofendime në distancë, ja fjalët që Granit Xhaka i drejtoi Antonio Contes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ganit Xhaka, përveçse një lojtar i talentuar dhe me mjaft personalitet në fushën e lojës, shquhet edhe për grintën dhe nxjerrjen e nervave gjatë ndeshjeve.

Mesfushori shqiptar ishte protagonist edhe në derbin e Londrës veriore mes Totenhemit dhe Arsenalit që përfundoi me rezultatin 0-2, teksa në minutën e 59-të të sfidës pati një përplasje verbale në distancë me trajnerin e Totenhemit, Antonio Konte, ku nuk munguan ofendimet.

“Fucking stronzo”, ishin fjalët që Xhaka iu drejtua Kontes, teksa nuk mungoi as kundërpërgjigjia e trajnerit italian. Debati mes tyre është bërë menjëherë viral në rrjetet sociale, teksa të shumta kanë qenë komentet.

Të fundit

Më pak se 30% duan që Berisha të jetë kandidat për kryeministër

Nga EDUARD ZALOSHNJA Me përkufizim, sondazhet online të portaleve nuk përfaqësojnë opinionin publik të një vendi – ato përfaqësojnë përafërsisht...

Ja si përcillen tifozët kuq e zi në Aeroportin e Tiranës (Foto)

Tifozët e skuadrës tonë kombëtare që fluturuan sot drejt Gjermanisë për të mbështetur Shqipërinë në Euro2024, u përcollen me një atmosferë festive nga Aeroporti...

GJKKO liron nga qelia biznesmenin e njohur (Emri)

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit ka ndryshuar masën e sigurisë të biznesmenit Ervis Lame nga "arrest në burg" në "arrest shtëpie". Ervis Lame u...

Ambasada e SHBA godet Berishën pasi mori vulën: Pozicioni për non gratat nuk ka ndryshuar

Ambasada amerikane ka reaguar pak ditë pasi Apeli vendosi t’i kthejë vulën e PD-së, ish kryeministrit Sali Berisha. Selia diplomatike e SHBA konfirmon qëndrimin e...

“E kam traumë”/ Pas fejesës në Për’puthen, Gerti thyen heshtjen: Ja pse u ndava me Saiden

Ky edicion i programit të dashurisë Për’puthen pati plot ngjarje që bën bujë në shtypin rozë. Një prej tyre ishte dhe fejesa e Gertit...

Lajme të tjera

Web TV