VIDEO/ Momenti i arrestimit të djalit të boss-it të Cosa Nostra

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Matteo Messina Denaro u arrestua të hënën në mëngjes nga Karabinierët e Siçilisë.

Denaro konsiderohet nga prokurorët italianë si kreu i mafies së Cosa Nostra-s dhe pasardhës i Toto Riinës dhe Giuseppe Provenzanos.

Arrestimi u bë në orën 9:35 (me kohën lokale), kur mafiozi i arratisur u arrestua në një klinikë dhe ruhej nga forca të shumta.

Sipas të dhënave të deritanishme, Denaro ndodhej në klinikën La Maddalena në Palermo, ku po i nënshtrohej analizave për shkak të një problemi onkologjik. Ai tashmë është zhvendosur në një vend sekret.

Matteo Messina Denaro, 60 vjeç, ishte në kërkim që nga viti 1993.

“Do të dëgjoni njerëz që flasin për mua, do të më paraqesin si djall, por të gjitha janë gënjeshtra”, i shkruante ai të fejuarës së tij të atëhershme përpara se të zhdukej.

Ai është dënuar me dhjetëra herë me burgim të përjetshëm për një sërë vrasjesh, përfshirë atë të 12-vjeçarit Giuseppe Di Matte. Fëmija u vra vetëm sepse babai i tij, si mafioz i reformuar, kishte bashkëpunuar me drejtësinë.

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV