test

Bayerni zyrtarizon rinovimin e kontratës me Ibrahimovicin shqiptar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bayern ka zgjatur kontratën me sulmuesin e ri, Arijon Ibrahimović, deri në vitin 2025.

17-vjeçari u transferua te bavarezët në vitin 2018 dhe u përfshi në ekipin e parë javën e kaluar. Edhe pse ka mbiemrin e njëjtë me gjigantin suedez, Zlatan Ibrahimovic, nuk ka asnjë lidhje me të. Ai i ka pridërit e origjinë nga Kosova dhe ka lindur në Nuermberg më 11 dhjetor 2005.

Hasan Salihamidžić, anëtar i bordit sportiv të Bayernit, deklaroi: “Ne jemi shumë të lumtur që kemi vijuar kontratën me Ari Ibrahimovićin.

Ai është zhvilluar shumë me ne dhe tani do të jetë pjesë e skuadrës sonë të parë. Josip Stanišić, Paul Wanner, Johannes Schenk dhe tani Ari: janë të gjithë talentë që ne i kemi ushqyer në kampusin e Bayernit dhe prej të cilëve presim shumë.”

Djaloshi 17-vjeçar me origjinë shqiptare, pas nënshkrimit të kontratës, u shpreh:
“Jam shumë krenar dhe falënderues. Është një ëndërr e realizuar për mua. Mezi po pres hapat e ardhshëm te Bayerni.”

Të fundit

Letra e famshme e Ajnshtajnit, del në ankand me shifrën marramendëse

Një letër nga Albert Einstein, në të cilën inkurajohej SHBA-ja të zhvillonte bombat e para bërthamore në botë, do...

Çmenduri/ Austria mposht Holandën dhe e mbyll grupin si kryesuese, zhgënjen sërish Franca

Grupi D duket se sjell edhe surprizat më të mëdha deri në këtë pikë të Euro 2024, teksa në një grup ku bënte pjesë...

Kryeministri serb: Serbia e gatshme të bëjë kompromise me Kosovën

Serbia është e gatshme për “marrëveshje dhe kompromise” në bisedime me Kosovën, tha kryeministri i Serbisë, Millosh Vuçeviq, për agjencinë AFP. Këtë deklaratë, Vuçeviq e...

Burim i shkëlqyer vitaminash për organizmin, zbuloni cilësitë e farave të shalqirit

Ngrënia e shalqinit është një proces që sfidohet nga farat e shumta të tij. Zgjedhja është e qartë. Ose duhet t’i pështysh ose t’i...

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

Nga Ylli Pata Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Kryesia e partisë së Sali Berishës, tashmë...

Lajme të tjera

Web TV