test

COVID 19 në vend, 27 raste të reja dhe asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin mbi COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit mësohet se janë infektuar 27 persona dhe fatmirësisht nuk k pasur asnjë humbje jete.

Janë shëruar 7 qytetarë gjatë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,301 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 561 testime, 27 qytetar të infektuar, nuk ka asnjë humbje jete dhe 7 të shëruar në 24 orët e fundit

17 Janar 2023 – Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit.

Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.

Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 561 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 27 qytetarë, në Bashkitë:

7 në Tiranë, nga 3 qytetarë në Fier, Sarandë, nga 2 qytetarë në Durrës, Kamëz, Himarë, Pogradec, Kuçovë, nga 1 qytetarë në Shkodër, Patos Përmet, Berat.

Janë 202 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 2 pacient. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 7 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,301 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 17 Janar 2023)

Raste të reja ditore 27
Të shëruar në 24 orë 7
Të shtruar në spitale 2
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 561

Testime totale 2,025,913
Raste pozitive 333,099
Raste të shëruara 329,301
Raste Aktive 202
Humbje jete 3,596

Lexo edhe :  A ka kredi me normё interesi tё favorshme nё mikrofinancё?

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 145
Fier 19
Vlorë 14
Berat. 7
Durrës. 6
Shkodër 4
Gjirokastër. 3
Korçë. 2
Lezhë. 1
Elbasan. 1

Të fundit

Dorëheqja e Ceno Klosit/ Elidjana Çela drejtoreshë e përgjithshme e Tatimeve përkohësisht

Elidjana Çelaj është emëruar përkohësisht drejtoreshë e përgjithshme e Tatimeve, pas lirimit nga detyra të ish-drejtorit të përgjithshëm Ceno...

Grafite në muret e ambasadave hungareze e sllovake, mesazhe nga gjenocidi në Srebrenicë

Grafite me numrin 8.372 - që është numri zyrtar i viktimave të gjenocidit në Srebrenicë më 1995 - u vendosën  dje (14 qershor) në...

Sheshi ‘Skënderbej’ i zënë për Evropianin/ Ja ku do falen nesër besimtarët myslimanë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar besimtarët myslimanë se falja e Kurban Bajramit do të jetë në datën 16 qershor, ditën e diele, në...

Sokol Mëngjesi doli nga koma, reagon e motra: Sytë e tij u zgjuan nga një ëndërr e keqe

“U zgjua nga ëndrra e keqe” Avokati Sokol Mëngjesi  I cili ishtë në gjëndje kome prej 29 majit është zgjuar nga koma ndërsa vijon...

Zvicër/ 100 liderë botërorë mblidhen sot në përpjekje për planin e paqes në Ukrainë!

Njëqind delegacione do të marrin pjesë në Konferencën e Paqes për Ukrainën në Zvicër, duke përfshirë 57 krerë shtetesh dhe qeverish nga e gjithë...

Lajme të tjera

Web TV