Zbardhen PRAPASKENAT për vrasjen e Zelensky-t/ Drejtori i CIA-s realizoi një…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Përpara nisjes së luftës në Ukrainë ka pasur një komplot për vrasjen e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Sipas burimeve nga mediat e huaja, drejtori i CIA-s paralajmëroi Zelenskyn për planet e Moskës për ta vrarë atë përpara pushtimit rus, sipas autorit Chris Ëhipple.

Libri i tij i ardhshëm, “Lufta e jetës së tij: Brenda Shtëpisë së Bardhë të Jo Biden”, detajon një udhëtim të fshehtë të kreut të agjencisë së spiunazhit, Bill Burns, në Kiev, ndërsa Zelensky ishte duke minimizuar mundësinë e një pushtimi tokësor, raporton Independent.

Presidenti Joe Biden i kërkoi zotit Burns t’i jepte Zelenksyy detaje specifike të komploteve ruse, sipas sajtit të lajmeve.

Kujtojmë se lufta në Ukrainë po vijon që prej 24 shkurtit të këtij viti, ku deri më tani kanë humbur jetëm mijëra viktima nga agresioni i pajustifikuar rus.

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV