“Derbi i nxehtë”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Superkupa e Italisë mes Interit dhe Milanit pushton faqet e para të mediave sportive në ditën e sotme.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë:

“Derbi i nxehtë” është hapja e La Gazzetta dello Sport në lidhje me Superkupën e Italisë, e cila do të zhvillohet sonte në orën 20:00 në Riad. Milan-Inter në Arabinë Saudite për të ngritur trofeun e parë që mund të rifillojë sezonin.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 18/01/2023

Corriere dello Sport shkruan: “Playoff Arabia”, me derbin e Milanos që këtë here do të zhvillohet në Arabinë Saudite.Prima Pagina Corriere dello Sport 18/01/2023

“Juve-Rabiot, dëshmi e mirëkuptimit”, është titulli që hap edicionin e sotëm të Tuttosport. Nëna-agjent i francezit në Continassa për takim me Cherubinin. Në sfond rinovimi i kontratës.Prima Pagina Tuttosport 18/01/2023

Në Spanjë, Sport hapet me titullin: “Ultimatum për Memphisin”. Barça kërkon nga Atlético një transferim ose një shkëmbim me Yannick Carrascon. Holandezi ka arritur marrëveshje me Colchoneros dhe agjenti i belgut konfirmon seai  dëshiron të vishet si blaugrana.Prima Pagina SPORT (Diario) 18/01/2023

“Ju nuk mund të dështoni në këtë” shkruan prestigjiozja Marca. Gabimi i qartë dhe i dukshëm i VAR-it zemëron Cádiz, i cili kërkon të anulojë golin dhe të rifillojë lojën në 81′.Prima Pagina Marca 18/01/2023

Të fundit

Një ditë pasi la spitalin, Papa Françesku kryeson shërbesën e së Dielës

Papa Françesku drejtoi një shërbim të së Dielës së Palmës një ditë pasi u lirua nga spitali pas një...

Veliaj flet për pastrimin në Tiranë/ I dhamë fund tymit kanceroz që vinte nga mbetjet

Kryetari i bashkisë së Tiranë, Erion Veliaj, në videomesazhin e kësaj fundjave jave foli për pastrimin e kryeqytetit. Veliaj tha se institucioni që ai...

Sekuestrohen mbi 17 mijë euro në Rinas, procedohet 31-vjeçari

Në pikën kufitare të Rinasit u bllokuan ditën e sotme mbi 17 mijë euro. Policia thotë se është proceduar poseduesi i tyre, një 31-vjeçar, i...

Kush do të jetë fituesi i BBV? Olta i shkrin të gjithë me përgjigjen

Olta Gixhari u largua mbrëmjen e djeshme nga “Big Brother VIP” pas 100 ditëve qëndrim. Malli për të birin bëri që një ndër konkurrentet...

Berisha thirrje demokratëve: Mos harroni sakrificën tuaj, bashkë dalim fitimtarë

Sali Berisha ishte të dielën në Shkodër ku mori pjesë në ceremoninë e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2 prillit të vitit 1991. Në një...

Lajme të tjera

Web TV