Në pistë gati për t’u nisur, përplasen dy aviona në New York

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Disa ditë pasi një avion i Delta Air Lines për pak u përplas me Boeing 777 të American Airlines në aeroportin e JFK të Nju Jorkut, dy avionë të tjerë u përplasën në pistë në mëngjes.

Sipas Daily Mail, dy aeroplanë JetBlue u përplasën kur ai i nisur për në Porto Riko goditi bishtin e një avioni bosh JetBlue. Pas incidentit, avioni u kthye në pistë dhe pasagjerët u detyruan të zbrisnin, por nuk raportohet për të lënduar.

Një zëdhënës i kompanisë tha se fluturimi për në San Juan “bëri kontakt të lehtë me një avion të parkuar gjatë shtytjes”.

Autoritetet po hetojnë ngjarjen.

Të fundit

1 Qershori/ Berisha: Dita e më të dashurve tanë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka uruar festën e 1 qershorit me një mesazh në facebook. “Të dashur miq,...

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Në koncertin e Orkestrës së Forcave të Armatosura mbrëmjen e sotme do të ketë një instrumentist të veçantë. Ai është 10 vjeç dhe është vlerësohet si një...

Euro prek një tjetër “fund”/ Nën kërcënim të mëtejshëm nga sezoni turistik

Në rënie edhe Dollari amerikan Euro ka zbritur për herë të parë nën nivelin e 110 Lekëve. Këtë të enjte sipas kursit zyrtar të Bankës...

Humbi të dy prindërit njëkohësisht/ Gazetarja mes lotësh: Të paktën ikën të lumtur

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte e ftuar gazetarja e njohur e Top Channel, Alma Demiraj. Ajo bëri daljen e parë televizive...

Shkrirja e ASA/ Fuga:Buxhetet t’i fitojë me punë, dhe jo t’i marrë si llokume nga qeveria

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar ditën e sotme rreth ‘vulosjes’ së vendimit për shkrirjen e  Akademisë së Albanologjisë. Nëpërmjet një postimi në Facebook,...

Lajme të tjera

Web TV