Rama nga Davos prezanton djemtë nga Kosova: Janë pjesë e ushtrisë, mbrojnë Zvicrën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Davos të Zvicrës, ku ka marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror.

Rama në Zvicër është takuar me dy shqiptarë të Kosovës që janë pjesë e ushtrisë zvicerine. Rama teksa ndanë një video me Bujarin nga Presheva dhe Florimin nga Kosova shkruan: “me shqipet në mbrojtje të Zvicrës”.

Rama: Nuk është vetëm Kombëtaria zviceriane, ëshë edhe ushtria zviceriane.  Ja prezantohuni icik…

Florimi: Unë jam Nga Kosova.

Bujari: Unë jam nga Presheva .

Rama: Urdhëro ja kush e mbron Zvicrën. Përshëndetje nga Davos.

 

Të fundit

Vdekja e kenianes/ Mamaja: Askush nuk më ka informuar për ecurinë e hetimeve

Dua drejtësi për Joy-n,”-kjo është thirrja që përsërit e ëma e të ndjerës Joy Abongo, Ruth. Në një intervistë...

Kosova tenton fitoren e parë ndaj Andorrës, formacionet zyrtare

Kosova luan sonte (20:45) takimin e dytë eliminator të Euro 2024. Dardanët e nisën fushatën e tyre drejt Gjermanisë me një barazim 1-1 në...

Berisha prezanton Lefter Maliqin: Ndër qeveritarët më të përkushtuar të Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar pasditen e kësaj të marte Lefter Maliqin, si kandidat i koalicionit që ai ka me Ilir Metën, për Bashkinë...

Protestat e dhunshme në Francë, mbyllet përkohësisht për çështje sigurie Kulla Eiffel

Protestat dhe grevat kundër reformave jopopullore të pensioneve pushtuan sërish Francën të martën, për këtë arsye ditën e sotme autoritetet  morën vendimin për të...

Kim dëshiron që Koreja e Veriut të prodhojë më shumë materiale bërthamore për bomba

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un bëri thirrje që vendi i tij të zgjerojë prodhimin e “materialeve bërthamore të shkallës së armëve”...

Lajme të tjera

Web TV