test

Legjenda holandeze në gjendje të keqe shëndetësore, zemra e tij pompon vetëm 30 %

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Marc Overmars ka pësuar dëmtime “të pariparueshme” në zemrën e tij pas një arresti kardiak muajin e kaluar.

Ish-anësori i Ajaxit, Barcelonës dhe Arsenalit u shtrua në spital më 29 dhjetor pas një goditjeje në zemër që u raportua si e lehtë.

Royal Antwerp, ku Overmars punon si drejtor i futbollit, tha se 49-vjeçari ishte “mire” kur lajmi u zbulua një ditë më vonë.

Gazeta “De Telegraaf” megjithatë ka zbuluar se gjendja e Overmars është më e keqe se sa ishte raportuar fillimisht.

Thuhet se zemra e tij është në gjendje të pompojë gjak vetëm në 30 për qind të vëllimit normal dhe se një pjesë e muskulit të zemrës i ka vdekur.

Të fundit

Protagonisti absolut i Kroaci – Shqipëri/ Gjasula hyn në historinë e futbollit botëror

Klaus Gjasula hyri në fushën e lojës si zëvendësues, shënoi autogolin që i dha avantazhin kroatëve e më pas...

Si ndikojnë temperaturat e larta në humbjen e peshës në verë, sipas ekspertëve

Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona që po...

Dënohet me burg ish-ministri i njohur, ja për çfarë akuzohet (Emri)

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me tre muaj burgim me kusht dhe me 1.000 euro gjobë ish-ministrin në Qeverinë e Kosovës, Goran Rakiç,...

Barazimi i ndeshjes Shqipëri-Kroaci/ Reagon Rama: Kjo quhet krenari, bëni më të mirën!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbas barazimit qe beri kombetarja jone ne ndeshjen e forte me Kroacine. Shqipëria barazoi 2-2 ndaj Kroacisë,duke krijuar një atmosferë...

Turizmi, të huajt “vërshojnë” drejt Shqipërisë, netqëndrimet në hotele u rritën mbi 74.5%

Të huajt kanë vijuar të shfaqin interes për Shqipërinë turistike me një tendencë edhe më të theksuar në prill. Të dhënat e strukturave akomoduese të...

Lajme të tjera

Web TV