Aksident i rëndë në Bulqizë/ Makina del nga rruga, plagosen 4 persona

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bulqizë, aksident në rrugën ruale Ura e Çerenecit-Ostren,plagosen 4 përsona.

Sipas policisë lokale të Bulqizës ngjarja ndodhur në fshatin Ostren të njesisë administrative Ostren të Bashkisë Bulqizë.Ku një makinë ku drejtuesi i automjetit ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga ku për pasojë jan plagosur tre pasagjerët si dhe drejtuesi i automjetetit.

Aksidenti është pikasur nga banorët e zonës të cilët kan njoftuar policinë lokale të Bulqizës dhe ambulancen të cilët shkuan në vendngjarje duke ju dhënë ndihmën e parë.Burime pranë spitalt e Bulqizës bëjnë me dije se 4 të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën,ndërkohë policia dhe grupi hetimor ka nisur hetimet për shkaqet e asidentit.

Të fundit

Renis Gjoka flet për planet e zgjerimit të familjes: Do bëhem baba për herë të dytë!

Këngëtari Renis Gjoka do bëhet sërish baba i një vajze. Rokeri ka zbuluar se foshnja pritet të vijë në...

Vdekja e kenianes/ Mamaja: Askush nuk më ka informuar për ecurinë e hetimeve

Dua drejtësi për Joy-n,”-kjo është thirrja që përsërit e ëma e të ndjerës Joy Abongo, Ruth. Në një intervistë të dhënë për emisionin “Pa...

Kosova tenton fitoren e parë ndaj Andorrës, formacionet zyrtare

Kosova luan sonte (20:45) takimin e dytë eliminator të Euro 2024. Dardanët e nisën fushatën e tyre drejt Gjermanisë me një barazim 1-1 në...

Berisha prezanton Lefter Maliqin: Ndër qeveritarët më të përkushtuar të Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar pasditen e kësaj të marte Lefter Maliqin, si kandidat i koalicionit që ai ka me Ilir Metën, për Bashkinë...

Protestat e dhunshme në Francë, mbyllet përkohësisht për çështje sigurie Kulla Eiffel

Protestat dhe grevat kundër reformave jopopullore të pensioneve pushtuan sërish Francën të martën, për këtë arsye ditën e sotme autoritetet  morën vendimin për të...

Lajme të tjera

Web TV