Kishte dalë për alpinizëm/ Zhduket në mal aktori i njohur, nisin kërkimet me helikopter

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aktori britanik Julian Sands është identifikuar si alpinisti që u zhduk në malet San Gabriel javën e kaluar. 65-vjeçari u raportua i zhdukur në zonën Baldy Bowl të premten, mes motit të keq në Kaliforninë jugore.

Policia tha se ekipet e shpëtimit tokësor u tërhoqën nga mali fundjavën e kaluar për shkak të rreziqeve të ortekëve, por kërkimet vazhdojnë me dron dhe helikopter.

Sands është i njohur për rolet në filma të famshëm dhe drama televizive, duke përfshirë A Room With A View, 24 dhe Smallville.

Në një deklaratë të dhënë me agjencinë e lajmeve PA, departamenti i Komisariatit të San Bernardino bëri të ditur se Sands u raportua i zhdukur rreth orës 19:30 me orën lokale të së premtes 13 janar.

Ekipet e kërkimit dhe shpëtimit të departamentit “u përgjigjën dhe filluan kërkimet”, shtuan ata, por ishin penguar nga paralajmërimet e rënda të motit.

Policia shtoi se kërkimet tokësore do të planifikoheshin kur të përmirësohej moti dhe kushtet të ishin më të sigurta për ekipet e shpëtimit.

Sands ka jetuar në Los Anxhelos që nga viti 2020 dhe së fundmi u shfaq në dramën “Benediction”, ku luajti gjithashtu Peter Capaldi.

 

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV