Patrice Evra rihap çështjen e Francës: “Disa lojtarë ishin xhelozë ndaj Benzemas”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në Francë vazhdon të shkaktojë debat çështja Karim Benzema. “Topi i Artë” nuk përfitoi asnjë minutë në Botërorin e Katarit. Sulmuesi u rikuperua dhe ishte gati të jepte kontributin e tij në finalen e madhe kundër Argjentinës, por Didier Deschamps zgjodhi të mos përfitonte nga klasi dhe eksperienca e kapitenit të Realit të Madridit.

Patrice Evra i ka dalë në krah 35-vjeçarit, duke hedhur akuza të forta për lojtarët e nënkampionëve të botës. “Ka një problem në aspektin human, unë u zhgënjeva nga qëndrimi i lojtarëve.

Duke e parë nga jashtë m’u krijua përshtypja sikur Benzema mërziti shumë njerëz. Duhet të shkosh në luftë për një shok skuadre! Po ju jap shembullin e Di Maria-s, i cili ishte i dëmtuar gjatë gjithë Kupës së Botës.

Por, ai luajti në finale dhe shënoi gol, ndërsa ne nuk shfrytëzuam fituesin e Topit të Artë. Edhe trajneri ka përgjegjësitë e tij, pasi është personi që merr vendime. Mendoj se Deschamps gjithmonë vendos ekipin përpara çdo individi.

Flitet gjithashtu se disa lojtarë ishin të zemëruar dhe xhelozë kundrejt Benzema. Ata bënë të njëjtin gabim si Kampionët e Botës të vitit 1998, të cilët mendonin se skuadra franceze ishte e tyre. Skuadra kombëtare është e të gjithëve”, u shpreh Evra, i cili veshi 81 herë fanellën e “Gjelave”.

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV