Përkeqësimi i motit/ Përmbyten disa zona në Lezhë dhe Shkodër, pezullohet mësimi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Reshjet intensive të shiut kanë sjellë problematika në disa qytete të Shqipërisë, si Lezhë, Shkodër dhe Vlorë.

Në disa zona të Lezhës ka patur vështirësi në lëvizjen e këmbësorëve dhe automjeteve për shkak të përmbytjeve.

Gjithashtu problemtaike është shfaqur situata edhe në disa shkolla të Lezhës, ku shihen të të përmbytura, duke bërë që të pezullohet edhe mësimi.

Porti i Shëngjinit ka pezulluar lundrimin detar dhe nuk do të lejohet lundrimi deri në përmirësimin e kushteve atmosferike.

Situata paraqitet e vështirë edhe në Shkodër ku disa zona kanë mbetur pa energji elektrike. Gjithashtu 1000 hektarë tokë janë përmbytur.

Të fundit

SHBA/ Mike Pence pritet të shpallë kandidaturën për president javën e ardhshme

Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Mike Pence po planifikon të hyjë në garën për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024, sipas...

U mbyt në lumin Mat, gjendet trupi i pajetë i 22-vjeçarit, po peshkonte dhe…

Është gjetur trupi i pajetë i i 22-vjeçarit Valentin Nikolli, i cili u mbyt dje në lumin Mat. Valentin Nikolli u mbyt dje në lumin...

Partizani kampion pa lavdi, Tirana ndihet e vjedhur por hesht

Është mbyllur me shumë polemika Kapionati Shqiptar i elitës së futbollit, ku Partizani u shpall kampion, ndonëse me pikë të barabarta me Tiranë. Dy...

Sot provimi i parë i Maturës Shtetërore, risitë e këtij viti

Sot, 1 qershor, zhvillohet provimi i parë i maturës shtetërore. Rreth 30 mijë maturantë në të gjithë vendin do t’i nënshtrohen sot provimit të parë,...

Historiku/ 1 Qershori, dita kur fëmijët gëzojnë në të gjithë botën

Dita e Fëmijëve shënohet me 1 qershor në mbarë botën. Por cili është historiku prapa kësaj dite? Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë, që...

Lajme të tjera

Web TV