TRAGJEDI/ Zjarr në një kazermë ushtarake në Armeni, 15 viktima

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të paktën 15 ushtarë armenë u vranë dhe tre të tjerë u plagosën pasi një zjarr shpërtheu në kazermat ushtarake. Zjarr shpërtheu rreth orës 1:30 të mëngjesit me orën lokale.

Kjo është bërë e ditur nga Ministria e Mbrojtjes e Armenisë, duke shpjeguar se zjarri ka shpërthyer për arsye që ende nuk janë përcaktuar, ndërsa ushtarët e plagosur janë në gjendje kritike.

Kazermat ndodhen në territorin e fshatit Azat, në zonën e Gegharkunikut, rreth 80 kilometra në lindje të kryeqytetit Jerevan.

Gushtin e kaluar, një shpërthim shkaktoi një zjarr në një treg të ngarkuar në kryeqytetin e Armenisë Jerevan, duke shkaktuar dhjetëra viktima.

Të fundit

“Më hodhi diçka në pije”/Qetsori zbulon sherrin e vjetër me Bledin: Do ja rregulloj unë..

Teksa askush nuk e priste largimin e Olta Gixharit nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, banorët patën mbrëmë...

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind Këlliçin kryetar bashkie ne do...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

“Është cënuar siguria kombëtare”/ Gogu: Të nisë urgjent hetimi për Monika Kryemadhin!

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Toni Gogu u ka bërë thirrje organeve hetimore që të nisin hetimin për deputeten e Partisë së Lirisë, Monika...

Një ditë pasi la spitalin, Papa Françesku kryeson shërbesën e së Dielës

Papa Françesku drejtoi një shërbim të së Dielës së Palmës një ditë pasi u lirua nga spitali pas një periudhe bronkiti dhe i kërkoi...

Lajme të tjera

Web TV