FOTO/ Petku i bardhë i borës ‘vesh’ malin e Dajtit, shihni pamjet ‘magjike’

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prej disa ditësh vendi ynë është përfshirë nga moti i keq, me reshje të dendura shiu, reshje bore në zonat malore e erë të fortë.

Ulja e temperaturave ka rikthyer reshjet e borës edhe në malin e Dajtit duke provuar kështu se jemi në kulmin e sezonit të dimrit.

Mali i Dajtit dhe Vargmalet e Skënderbeut janë mbuluar nga dëbora deri në rrëzë të malit. duke ofruar nje pamje “Magjike”.

Sipas sinoptikaneve, të njëjtat kushte moti do të vijojnë dhe për disa ditë në vendin tonë.

 

Të fundit

1 vit hetime për 119 kg kokainë tek “Bana King” , lirohet nga burgu Marson Murataj

Elton Qyno Gjykata e Tiranës, ka liruar nga qelia Marson Murataj, menaxherin e kompanisë “Bana King”, i arrestuar një vit...

U la jashtë zgjedhjeve nga KAS/ Berisha merr vendimin urgjent, zbardhet DOKUMENTI

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për të lënë jashtë zgjedhje lokale të 14 majit kanidatët e primareve.

Begaj pret Sekretarin e Selisë së Shenjtë për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti sot Sekretarin e Selisë së Shenjtë për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat Ndërkombëtare, Arqipeshkvin Paul Richard Gallagher. Duke evidentuar...

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër/ Escobar: Zbatimi i Marrëveshjes duhet të nisë menjëherë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se Kosova dhe Serbia duhet të nisin menjëherë të zbatojnë...

Këlliçi: 30% e administratës së Bashkisë do të përbëhet nga të rinjtë

Kandidati i PD, për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka zbuluar një nga objektivat e tij nëse zgjidhet në krye të bashkisë së Tiranës. Këlliçi...

Lajme të tjera

Web TV