Erik Ten Hag thumbon Ronaldon: “Ka vetëm një Messi, lojtarët e tjerë duhet të punojnë”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjithçka është gati për ndeshjen e madhe mes Arsenal-it dhe Manchester United dhe Erik ten Hag, trajneri i Djajve të Kuq, ka mfolur për sfidën para ndeshjes për Sky Sports.

Nuk ka munguar edhe një koment interesant që ka lidhje me dy yjet e ndeshjes: Martin Odegaard dhe Bruno Fernandes. Në këtë kuptim, një frazë e teknikut mund të duket si një thumbim indirekt për… Cristiano Ronaldo-n.

Për ndeshjen e madhe, Ten Hag ka thënë: “Nuk ka ndeshje të lehtë në Premier League dhe janë të gjitha ndeshje të mëdha. Sigurisht, ka një diferencë mes ndeshjeve vërtetë të mëdha”.

Duke folur për dy formacionet dhe në veçanti Martin Odegaard (Arsenal) dhe Bruno Fernandes (United): “Janë në formë dhe po përmirësohen. Janë dy lojtarë shumë të mirë që vënë cilësitë e tyre në shërbim të skuadrës. Duke punuar për skuadrën dhe duke kërkuar të bëjnë më të mirë e tyre për ta përmirësuar”.

Dhe duke vazhduar në këtë vijë, ka ardhur edhe komenti që duket shumë si një “thumbim”, edhe pse jo i drejtpërdrejtë, ndaj CR7: “Ka vetëm një Messi dhe e kemi parë në Botëror. Lojtarët e tjerë duhet të punojnë dhe të bëhen pjesë e skuadrës”.

Të fundit

Si klima na godet ekonominë?

Mbi 198 milionë dollarë në vit, 16.5 milionë në muaj apo rreth 550 mijë dollarë në ditë. Kaq para...

“Pse bredh, je pa burrë”/ Detaje nga krimi në familjen Musaku në Lushnjë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Lushnje, ku Behar Musaku plagosi me armë gjahu vajzën e...

Piktura e rrallë/ Skënderbeu i portretizuar nga Peter Appian

Një pikturë e veçantë e Peter Appian pasqyron hartën e botës së vitit 1553 ku në të dallohet Skënderbeu me mburojën e tij me...

Pensionet, përballë sfidave të plakjes së popullsisë dhe informalitetit në ekonomi

Ndryshimet që pësoi skema e pensioneve një dekadë më parë, si rritja e moshës së pensionit, apo vendosja e barazisë, pra të një raporti...

Vula e PD-së dhe mundësia anti-korrupsion e partive të reja!

Nga Ben Andoni Ka nisur të ketë shumë pritshmëri te opozita për datën 11 Qershor, kohë kur Gjykata e Apelit pritet të japë vendim për...

Lajme të tjera

Web TV