Festival golash në Torino, mbyllet në barazim sfida mes Juventusit dhe Atalantës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Eshtë mbyllur pa fitues 3-3 sfida mes Atalantës dhe Juventusit për javën e 19 të Serie A.

Sfida nisi keq që në fillim për bardhezinjtë pasi Lookman realizoi 5′.

Por Juventusi reagoi dhe përmbysi shifat duke realizuar me Di Maria 25′ penallti, dhe Milik 34′.

Duke filluar pjesa e dytë Atalanta përmbysi shifrat me golat e Maehle 46′ dhe Lookman 53′.

Megjithatë Juve reagoi dhe Danilo barazoi shifrat me anjë të një goditje dënimi, por vetëm kaq pasi Juve ndalet sërish pas humbjes Napolit dhe me 15 pikë të zbritura, Zonja e Vjetër mbetet në vendine 9 me 22 pikë.

Të fundit

Manchester City “shkrin” Liverpoolin në Etihad dhe vijon ndjekjen ndaj Arsenalit

Manchester City përmbys dhe bën “poker” ndaj Liverpool, duke ndezur festën në “Etihad Stadium”. Ishte ekipi i Jurgen Klopp ai...

“Dikur u cilësua ‘George Washington’ i Kosovës”/ Rama akuza Hagës për gjyqin ndaj Thaçit

Kryeministri Edi Rama i ka dalë sërish në mbrojtje ish Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i cili del të hënën në gjyq për akuzat...

Tragjike/ Ish-mjeku vret gruan dhe dy fëmijët, më pas i jep fund dhe jetës së tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një ish-mjek italian ka vrarë gruan, dy fëmijët dhe më pas ka kryer vetëvrasje. Ngjarja ndodhi...

Ndahet nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës Selman Stërmasi

Ndahet nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës së futbollit shqiptar Selman Stërmasi, Nezihat Stërmasi. Nezihat ishte një nga mbështetëset më të mëdha të...

Sot 1 Prilli! Ironia e Bledi Manes: Gëzuar ditëlindjen Olta dhe Luiz…

Bled Mane sapo bëri atë që di të bëj më mirë, sërish. Gazetari ka bërë një postim në rrjetet sociale ku me rastin e...

Lajme të tjera

Web TV