“Kam marrëdhënie korrekte institucionale!”/ Braçe zbulon raportin me Ramën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti socialist Erion Braçe që është komentuar si kritik i mazhorancës, ka bërë me dije se ka marrëdhënie korrekte institucionale me Edi Ramën. Po ashtu u shpreh se propozimet e tij janë të majta dhe në përputhje me qëllimet e PS. Duke iu referuar ministrave që ‘flenë gjumë’, Braçe tha se janë në fokus të kritikës së tij.

“Raporti ynë s’ka rëndësi, më mjafton të kem marrëdhënie korrekte institucionale me Ramën. Kjo është themelore. Deputet me kryeministrin, me kryetarin e partisë. Në marrëdhëniet personale nuk kanë pse të hyjnë të tjerë. Në marrëdhënie institucionale kam qëndruar aq korrekt sa s’ka ku të shkojë më. Kam bërë punën time në zonën elektrorale dhe të gjitha propozimet e mia janë të majta dhe në [përputhje me qëllimet dhe objektivat e PS.

Në anën tjetër, jemi në prag të zgjedhjeve dhe e gjithë sjellja implikon edhe me prezantimin para zgjedhjeve. Përtej kësaj, mas pulsin e njerëzve atje poshtë, bujq, blegtorë. Ka degë të qeverisjes që nuk performojnë. Të rrish 11 muaj nga një deficit 83 miliard lekë dhe me suficit 7.9 miliard lekë, në datën 30 nëntor dhe më 31 dhjetor të jesh me 71 miliard lekë deficit dhe në harkun e 1 muaji të kesh përdorur 146 miliard lekë, të kesh kryer në 1 muaj 146 miliard lekë shpenzime që janë të barabarta me 4 muaj janë të flesh gjumë. Ministrat që flenë i kam në fokus kritike dhe nuk mund t’i mbështes.”, tha Braçe.

 

Të fundit

Shqipëria dhe Greqia bien dakord për të kthyer lumin “Vjosa” në një park ndërkufitar

Ministritë shqiptare dhe greke të Mjedisit kanë rënë dakort që të punojnë së bashku për të krijuar parkun e...

A duhet të konsumojnë mjaltë diabetikët?

Nga ana ushqimore, 1 lugë gjelle mjaltë (21 gram) përmban 64 kalori dhe 17 gram sheqer, përfshirë fruktozën, glukozën, maltozën dhe saharozën. Era, ngjyra...

Mosha penalizon Biden/ Shumica e demokratëve nuk e duan dhe një mandat të dytë

Shumica e demokratëve tani mendojnë se një mandat është i mjaftueshëm për Presidentin Joe Biden, pavarësisht këmbënguljes së tij se ai planifikon të kandidojë...

Tërmetet në Turqi! Gjeologu tregon nëse mund të preket Shqipëria: Ja kur rrezikohemi…

Tërmetet e fuqishme goditën sot Turqinë dhe Sirinë duke shkaktuar më shumë se 2300 viktima e mijëra të plagosur. Shumë qytetarë të tjerë kanë ngelur...

Befason Maestro, ia thotë në sy Kristit: A vetëm një palë rroba ka babai yt

Mbrëmë, një nga banorët me të pëlqyer të shtëpisë së Big Brother Vip Albania u vu para një zgjedhje, ai kishte për detyrë që...

Lajme të tjera

Web TV