Lazio shkatërron Milanin me “poker” dhe i jep Napolit një asist të madh për Scudetto

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lazio ka shkatërruar 4-0 në “Olimpico” Milanin duke i futur këta të fundit zyrtarisht në krizë.

Ndeshja nisi me ritëm që në minutën e 4′ kur Milinkovic-Savic gjeti rrugën e rrjetës.

Në minutën e 38′ Zaccagni dyfishoi shifrat duke mbyllur pjesën e parë me avantazhin e dyfishtë.

Vendasit në presën realizuan dhe 2 gola të tjerë me Luis Alberto 67′, Felipe Anderson 75′.

Kjo humbje e mban ende Milanin në vendind e 2 me 38 pikë, ndërsa Lazio e ndjek nga pas me 37 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Milani pret Sassuolo, ndërsa Lazio pret Fiorentinën.

Të fundit

Pamje tronditëse/ Nëna lind foshnjën nën rrënojat e tërmetit, ndërron jetë më pas

Një moment sa i rëndë po ashtu prekës është shënuar në Aleppo të Sirisë. Një grua siriane, e ndodhur nën...

Shqipëria dhe Greqia bien dakord për të kthyer lumin “Vjosa” në një park ndërkufitar

Ministritë shqiptare dhe greke të Mjedisit kanë rënë dakort që të punojnë së bashku për të krijuar parkun e parë ndërkufitar të lumit “Vjosa”...

A duhet të konsumojnë mjaltë diabetikët?

Nga ana ushqimore, 1 lugë gjelle mjaltë (21 gram) përmban 64 kalori dhe 17 gram sheqer, përfshirë fruktozën, glukozën, maltozën dhe saharozën. Era, ngjyra...

Mosha penalizon Biden/ Shumica e demokratëve nuk e duan dhe një mandat të dytë

Shumica e demokratëve tani mendojnë se një mandat është i mjaftueshëm për Presidentin Joe Biden, pavarësisht këmbënguljes së tij se ai planifikon të kandidojë...

Tërmetet në Turqi! Gjeologu tregon nëse mund të preket Shqipëria: Ja kur rrezikohemi…

Tërmetet e fuqishme goditën sot Turqinë dhe Sirinë duke shkaktuar më shumë se 2300 viktima e mijëra të plagosur. Shumë qytetarë të tjerë kanë ngelur...

Lajme të tjera

Web TV