Makabre/ DJ-ja e njohur gjendet e masakruar në valixhe, policia kërkon të dashurin e saj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Trupi i Valentina Trespalacios, 23 vjeç, u gjet brenda bagazhit në Fontibon, Bogota, më 22 janar. Policia beson se ajo u mbyt pasi një autopsi gjeti shenja të thella në qafën e saj, të cilat mund të ishin shkaktuar nga mbytja. I dyshuari kryesor është i dashuri i Valentinës, 35-vjeçari amerikan John Poulos.

Ai është zhdukur që kur policët bënë zbulimin tronditës dhe ai gjithashtu ka fshirë llogaritë e tij në rrjetet sociale. I riu kishte qenë në lidhje me DJ-në e njohur, e cila ka pothuajse 16,000 ndjekës në Instagram. Sipas mediave të huaja, trupi i saj u zbulua kur një burrë vuri re valixhen në një kosh.

Por kur e hapi, u tmerrua kur gjeti trupin e të resë të palosur brenda dhe thirri policinë. Gjatë këqyrjes së vendit të ngjarjes, hetuesit gjetën pranë trupit të saj sende personale që i përkisnin DJ, përfshirë edhe një ID studentore të lëshuar nga Universiteti Uninpahu, ku Valentina thuhet se po studionte tregtinë dhe teknologjinë globale të biznesit.

Rezultatet e autopsisë treguan se ajo kishte një “vijë presioni në rajonin hyoid” por nuk kishte shenja të tjera të dukshme dhune.

Nënkoloneli i policisë Camilo Torres tha për mediat lokale: Po punohet me kamerat e sigurisë në zonë për identifikimin e autorëve të dyshuar.

Sipas raportimeve, Valentina kishte shkuar në një festë me Poulos. Dyshohet se amerikani kishte udhëtuar nga shtëpia e tij në kryeqytetin kolumbian për t’i propozuar për martesë. Policia tani po përpiqet të konfirmojë nëse ai është larguar nga vendi.


Të fundit

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

KOLUMBIA, Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me...

“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

38 - vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasje me paramendim të 47-vjeçarit “Amerikani” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë dëshminë e tij. “Amerikani”...

Thyen rregulluat/ Luizi dhe Olta e pësojnë keq, ja vendimi që ka marrë ‘Vëllai i madh’

Ka nisur mbrëmjen e sotme spektakli i madh i Big Brother VIP, teksa është dhënë dhe dënimi i parë. Luizi dhe Olta kanë qenë kryefjalë...

Misteri i vrasjes së vajzës që erdhi nga Italia/ Shefi i Sigurimit e thirri pas shkolle..

Narta është fshati, që fillin e ka të lidhur me lagunën. Në dajlan gjuhet peshku, kapen ngjala që të llapashitet nëpër duar. Vreshtat e...

Pësoi defekt, skafi me 4 persona në bord mbetet në det të hapur

Një skaf me katër persona ka mbetur në det të hapur në Vlorë. Sipas njfotimit, skafi ka pësuar defekt dhe ka qenë kapiteni ai që...

Lajme të tjera

Web TV