Ministrja Belinda Balluku inspekton ujësjellësin e ri të Belshit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zëvendëskryeministrja dhe njëherësh Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka inspektuar investimin e kryer për ujësjellësin e ri të Belshit.

Ajo tha se abonentët do të pajisen me ujëmatës të rinj dhe kjo sipas ministres do t’i japë fund abuzimeve dhe konsumatorët do të jenë të qartë jo vetëm për sasinë e ujit që do shpenzojnë, por dhe tarifën që ata duhet të paguajnë.

“Tashmë do kemi ujëmatës e rinj, që do të vendosen tek të gjithë abonentët që për të mos patur asnjë konfuzion të konsumi i tyre real, që tashmë do kontrollohet i plotë. Dike ofruar të gjithë shërbimet me kushte e duhura, nga ana tjetër, që qytetarët e Bleshit, 33 mijë abonentë të kenë në kohë reale dhe të kuptojnë konsumin ditor dhe mujor që mos të kemi pastaj konflikte se sa duhet paguar. Jo vetëm  përmirësimi i cilësisë, por dhe transparencë”, tha ministrja.

Të fundit

Flet babai i Naim Murselit: Po ta dija unë, sot djali im nuk do të ishte gjallë

Babai i Naim Mureselit ka dhënë një intervistë ku ka folur për Liridona Ademajn, e vrarë para pak ditësh...

“Jam zyrtarisht rezident amerikan”, ish-banori i ‘BBV’ braktis përgjithmonë Shqipërinë

Ardit Çuni ka qenë një personazh shumë i përfolur përgjatë dy viteve të fundit si shkak i pjesëmarrjes së tij në “Big Brother VIP...

Ja çfarë i ndodh trupit nëse vishni rroba të reja që nuk i keni larë më parë

Blerjet janë gjithmonë emocionuese! Një veshje e rastit që thjesht ju tërheq nga vitrina e butikut, një fustan i blerë enkas për një dasmë...

Dy tërmete të forta godasin Turqinë, frikë dhe panik te qytetarët

Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave. Sizmologët në Turqi...

Shpërthen në flakë apartamenti në zonën e “Xhamllikut” në Tiranë, zbardhen detajet e para

Një apartament në një pallat në zonën e Xhamllikut në Tiranë raportohet të jetë përfshirë nga flakët mbrëmjen e së hënës. Forcat zjarrfikëse dhe policia...

Lajme të tjera

Web TV