Rama ndan pamje nga vila Eden në Korçë: Një destinacion i lakmuar nga turistët…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë foto nga vila Eden në Korçë, për të cilën thotë se është kthyer në një nga destinacionet më të lakmuara për turistët vendas dhe të huaj.

Vila ndodhet brenda qendrës historike të Korçës, duke ofruar një pamje mahnitëse të qytetit.

“E bukur, elegante e plot stil, si vetë emri që mban, vila ‘’Eden’’ në Korçë është kthyer në një nga destinacionet më të lakmuara për turistët vendas dhe të huaj. E ndodhur brenda qendrës historike të Korçës, pozicionuar rrëzë kodrës, ajo ofron një pamje mahnitëse të vetë qytetit.

Mikpritja korçare bashkë edhe me kuzhinën tipike të zonës e plotësojnë më së miri ofertën turistike që ofron kjo vilë për çdo vizitor që zgjedh të kalojë aty një fundjavë apo më tepër se kaq”, shkruan Rama.


Të fundit

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

KOLUMBIA, Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me...

“Më shiti kokainë të prishur”, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau “amerikanin”

38 - vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasje me paramendim të 47-vjeçarit “Amerikani” ose “Gus”, mëngjesin e 20 janarit ka dhënë dëshminë e tij. “Amerikani”...

Thyen rregulluat/ Luizi dhe Olta e pësojnë keq, ja vendimi që ka marrë ‘Vëllai i madh’

Ka nisur mbrëmjen e sotme spektakli i madh i Big Brother VIP, teksa është dhënë dhe dënimi i parë. Luizi dhe Olta kanë qenë kryefjalë...

Misteri i vrasjes së vajzës që erdhi nga Italia/ Shefi i Sigurimit e thirri pas shkolle..

Narta është fshati, që fillin e ka të lidhur me lagunën. Në dajlan gjuhet peshku, kapen ngjala që të llapashitet nëpër duar. Vreshtat e...

Pësoi defekt, skafi me 4 persona në bord mbetet në det të hapur

Një skaf me katër persona ka mbetur në det të hapur në Vlorë. Sipas njfotimit, skafi ka pësuar defekt dhe ka qenë kapiteni ai që...

Lajme të tjera

Web TV