VIDEO-Masakra me 7 të vrarë në Kaliforni, ja momenti i arrestimit të autorit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fjala.al, publikon pamjet e arrestimit të autorit të masakrës në Kaliforni, ku 7 persona të tjerë u vranë më armë zjarri mbrëmjen e së hënës, në ngjarjen e dytë të rëndë në këtë shtet brenda 2 ditësh.

Sipas të dhënave, ngjarja u regjistrua në Gjirin Half Moon, rreth 50 km në jug të San Franciskos.

Autori u identifikua si si 67-vjeçari Zhao Chunli, banor i zonës, u arrestua në orën 16:00 në mënyrë paqësorë, pasi u dorëzua në zyrën e Sherifit të qarkut San Mateo.

Katër viktimat e para u zbuluan në një fermë rreth orës 14:22, ndërsa tre të tjerët u gjetën më vonë në një biznes kamionësh.

Motivet e sulmit janë ende të paqarta, ndërkohë që sherifi i zonës zbuloi se autorit iu gjet dhe një pistoletë automatike që mund të jetë përdorur gjatë sulmit, ndërkohë që është duke bashkëpunuar me policinë.

Ngjarja në Gjirin Half Moon, vjen pas asaj në parkun Monterey, ku një tjetër i moshuar me origjinë aziatike vrau 11 persona në një sallë kërcimi.

Të fundit

Shqipëria dhe Greqia bien dakord për të kthyer lumin “Vjosa” në një park ndërkufitar

Ministritë shqiptare dhe greke të Mjedisit kanë rënë dakort që të punojnë së bashku për të krijuar parkun e...

A duhet të konsumojnë mjaltë diabetikët?

Nga ana ushqimore, 1 lugë gjelle mjaltë (21 gram) përmban 64 kalori dhe 17 gram sheqer, përfshirë fruktozën, glukozën, maltozën dhe saharozën. Era, ngjyra...

Mosha penalizon Biden/ Shumica e demokratëve nuk e duan dhe një mandat të dytë

Shumica e demokratëve tani mendojnë se një mandat është i mjaftueshëm për Presidentin Joe Biden, pavarësisht këmbënguljes së tij se ai planifikon të kandidojë...

Tërmetet në Turqi! Gjeologu tregon nëse mund të preket Shqipëria: Ja kur rrezikohemi…

Tërmetet e fuqishme goditën sot Turqinë dhe Sirinë duke shkaktuar më shumë se 2300 viktima e mijëra të plagosur. Shumë qytetarë të tjerë kanë ngelur...

Befason Maestro, ia thotë në sy Kristit: A vetëm një palë rroba ka babai yt

Mbrëmë, një nga banorët me të pëlqyer të shtëpisë së Big Brother Vip Albania u vu para një zgjedhje, ai kishte për detyrë që...

Lajme të tjera

Web TV