18- vjeçari shqiptar masakrohet me thikë në Itali, policia arreston autorin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kopshtet e Ceppo në Itali ku një 8 vjeçar është sulmuar me thikë nga një shtetas italian.

Sipas raportimeve nga mediat e huaja kjo ngjaeje ka ndodhur vitin e kaluar në tetor nëdërsa ditën e sotme është bërë i mundur arrestimi i autorit 25 vjeçar në Spanjë.

I riu ka goditur disa herë me thikë trupin e shqiptarit, i cili shpëtoi mrekullisht kjo dhe për shkak të ndihmës së mjekëve hd embikëqyrjen e tyre.

Kujtojmë se 18 vjeçari i ishte nënshtruar në spitalin e Pratos, ndërkohë ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

25 vjeçari i arrestuar rezulton me precedentë për disa vepra penale.

Duke qënë se ai ishte qarrestuar në Shtetin e Spanjës, tashmë pritet ekstradimi i tij drejt Italisë.

Të fundit

“Më hodhi diçka në pije”/Qetsori zbulon sherrin e vjetër me Bledin: Do ja rregulloj unë..

Teksa askush nuk e priste largimin e Olta Gixharit nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, banorët patën mbrëmë...

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind Këlliçin kryetar bashkie ne do...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

“Është cënuar siguria kombëtare”/ Gogu: Të nisë urgjent hetimi për Monika Kryemadhin!

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Toni Gogu u ka bërë thirrje organeve hetimore që të nisin hetimin për deputeten e Partisë së Lirisë, Monika...

Një ditë pasi la spitalin, Papa Françesku kryeson shërbesën e së Dielës

Papa Françesku drejtoi një shërbim të së Dielës së Palmës një ditë pasi u lirua nga spitali pas një periudhe bronkiti dhe i kërkoi...

Lajme të tjera

Web TV