Akuzat për lidhjet me ish-zyrtarin e FBI/ Rama: Në akt-padi, s’ka asgjë që lidhet me mua

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me akuzat e ndritursa ndaj tij për lidhje me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI-së, Charles McGonigal.

Në një deklaratë nga selia rozë, Rama tha se akuzat e ngroitura ndaj ish-zyrtarit të FBI-së nuk kanë lidhje me të.

Sipas tij, në akt-padinë e drejtësisë amerikane për McGonigal nuk ka asgjë që lidhet me të dhe qeverinë

“Kjo nuk ka lidhje me mua. Ne jetojmë në një zonë të botës ku njerëzit merren me kë takove, kujt iu fole, kujt nuk i fole, por jo çfarë i the dhe nuk i the.

E gjithë kjo ëhstë absurde dhe nuk ju vë faj juve se jeni pjesë e ndërmarrjeve…

Në akt-padinë e drejtësisë amerikane nuk ka absolutisht asgjë që lidhet me mua dhe qeverinë, përvec fakteve që janë takuar këtu, janë takuar atje”, theksoi kreu i qeverisë.

Të fundit

Manchester City “shkrin” Liverpoolin në Etihad dhe vijon ndjekjen ndaj Arsenalit

Manchester City përmbys dhe bën “poker” ndaj Liverpool, duke ndezur festën në “Etihad Stadium”. Ishte ekipi i Jurgen Klopp ai...

“Dikur u cilësua ‘George Washington’ i Kosovës”/ Rama akuza Hagës për gjyqin ndaj Thaçit

Kryeministri Edi Rama i ka dalë sërish në mbrojtje ish Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i cili del të hënën në gjyq për akuzat...

Tragjike/ Ish-mjeku vret gruan dhe dy fëmijët, më pas i jep fund dhe jetës së tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një ish-mjek italian ka vrarë gruan, dy fëmijët dhe më pas ka kryer vetëvrasje. Ngjarja ndodhi...

Ndahet nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës Selman Stërmasi

Ndahet nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës së futbollit shqiptar Selman Stërmasi, Nezihat Stërmasi. Nezihat ishte një nga mbështetëset më të mëdha të...

Sot 1 Prilli! Ironia e Bledi Manes: Gëzuar ditëlindjen Olta dhe Luiz…

Bled Mane sapo bëri atë që di të bëj më mirë, sërish. Gazetari ka bërë një postim në rrjetet sociale ku me rastin e...

Lajme të tjera

Web TV