Dy të miturit tentojnë të arratisen me 67 kg kanabis në mjet, futen kundravajtje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy të mitur, një shqiptar dhe një grek janë kapur nga  Policia në Janinë, pasi u futën kundravajtje për t’i shpëtuar arrestimit, pasi në mjetin e tyre kishin fshehur 67 kg kananis.

Sipas medieve greke, patrullat e Policisë pikasën një automjet në të cilin ndodheshin dy autorët e dyshuar dhe iu bëri shenjë që të ndalojnë.

Por, drejtuesi i mjetit,  shqiptari jo vetëm që nuk ndaloi por u fut kundravajtje, në kah të kundërt në autostradën që lidh Igumenicën me Janinën për të shmangur efektivët. Pas përpjekjeve nga ana e Policisë, ata u ndaluan në afërsi të Janinës, ku nuk kishin asnjë mundësi arratisjeje.

Dy të miturit  do të akuzohen përveç transportit të lëndës narkotike,edhe për vënien në rrezik të udhëtarëve, si dhe për drejtim të rrezikshëm të automjetit.

Të fundit

Artisti i huaj promovon çiftelinë: Më ndryshoi mënyrën se si unë mendoj për muzikën

Nuk janë të pakta rastet kur kultura shqiptare promovohet nga të huajt. Njësoj ka ndodhur edhe me instrumentin e...

Renis Gjoka flet për planet e zgjerimit të familjes: Do bëhem baba për herë të dytë!

Këngëtari Renis Gjoka do bëhet sërish baba i një vajze. Rokeri ka zbuluar se foshnja pritet të vijë në jetë së shpejti dhe do...

Vdekja e kenianes/ Mamaja: Askush nuk më ka informuar për ecurinë e hetimeve

Dua drejtësi për Joy-n,”-kjo është thirrja që përsërit e ëma e të ndjerës Joy Abongo, Ruth. Në një intervistë të dhënë për emisionin “Pa...

Kosova tenton fitoren e parë ndaj Andorrës, formacionet zyrtare

Kosova luan sonte (20:45) takimin e dytë eliminator të Euro 2024. Dardanët e nisën fushatën e tyre drejt Gjermanisë me një barazim 1-1 në...

Berisha prezanton Lefter Maliqin: Ndër qeveritarët më të përkushtuar të Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar pasditen e kësaj të marte Lefter Maliqin, si kandidat i koalicionit që ai ka me Ilir Metën, për Bashkinë...

Lajme të tjera

Web TV