Sulm me thika në një tren në Gjermani, vriten dy persona dhe plagosen disa të tjerë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani ditën e sotme ku dy persona janë vrarë pas një sulmi me thikë në një nga trenat e vendit.

Mediat vendase bëjnë me dije se një burrë I cili thuhet se është nga Siria, ka sulmuar pasagjerët me thikë, vetëm disa minuta para se treni të nisej për në Hamburg, rreth orës 15 të ditës së sotme duke lënë të vdekur dy persona e duke plagosur disa të tjerë.

Bëhet me dije se i dyshuari është arrestuar ndërsa ende nuk është bërë publik identiteti i tij.

Stacioni i trenit momentalisht është jashtë shërbimit dhe në vendngjarje ndodhen disa ambulance dhe grupi hetimor që po heton shkaqet e ngjarjes.

 

Të fundit

Kur do të thërrasë një protestë kombëtare? Ja si përgjigjet Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i pyetur nga gazetarët nëse PD do të thërrasë një protestë kombëtare, tha...

Mbajti shërbimin funeral për Alexei Navalny/E pëson prifti rus, ja çfarë pritet të ndodhë

Një prift ortodoks rus, i cili kryesoi shërbimin e funeralit për Alexei Navalny, ish liderin e ndjerë të opozitës dhe kundërshtarin më të fortë...

Mandati i Xhaçkës, Basha-Rithemelimit: Çfarë kocke u hodhi Nikolla që u ka ngecur në fyt?

Lulzim Basha ka shigjetuar sërish grupin e Rithemelimit duke i pyetur se përse nuk flasin e nuk bënë kaos pasi PS nuk dërgoi në...

Përplasje në parlamentin grek,deputeti i pavarur godet ligjvënësin e ekstremit të djathtë

Një episod i paprecedentë ka ndodhur mëngjesin e së martës midis dy deputetëve grekë në Kuvend. Sipas mediave greke, deputeti i pavarur Konstantinos Floros ka...

Punimet në aksin Maliq-Lozhan/Rama: Investim me rëndësi, nxjerr në pah resurset turistike

Vijon puna në aksin rrugor Maliq-Lozhan. Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa pamje në rrjete sociale nga punimet ndërsa e cilëson si një tjetër...

Lajme të tjera

Web TV