CR7 humb mundësinë për të fituar trofeun e parë, Al-Nassr eliminohet nga Superkupa

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Cristiano Ronaldo eliminohet në gjysmëfinale të Superkupës së Arabisë Saudite. Skuadra e Al Nassr, ku portugezi është transferuar në ditët e para të janarit, është mundur 3-1 nga Al Ittihad në sfidën e luajtur në “King Fahd International Stadium”.

CR7 luajti titullar madje edhe me shiritin e kapitenit në krah, por nuk mundi të bënte diferencën në ekipin e drejtuar nga francezi Rudi Garcia.

Al Ittihad shënoi dy herë gjatë pjesës së parë, në minutën e 15-të me Romarinhon dhe në fundin e këtij fraksionin me Hamdallah.

Al Nassr e shkurtoi diferencën me Taliscan në minutën e 67-të, por vetëm kaq, Al Ittihad u mbrojt mirë në minutat e mbetura, madje shënoi të tretin në shtesë me Shanqeetin, duke siguruar fitoren dhe finalen, që do ta luajë kundër Al Feiha (mposhti 1-0 Al Hilal).

Të fundit

Renis Gjoka flet për planet e zgjerimit të familjes: Do bëhem baba për herë të dytë!

Këngëtari Renis Gjoka do bëhet sërish baba i një vajze. Rokeri ka zbuluar se foshnja pritet të vijë në...

Vdekja e kenianes/ Mamaja: Askush nuk më ka informuar për ecurinë e hetimeve

Dua drejtësi për Joy-n,”-kjo është thirrja që përsërit e ëma e të ndjerës Joy Abongo, Ruth. Në një intervistë të dhënë për emisionin “Pa...

Kosova tenton fitoren e parë ndaj Andorrës, formacionet zyrtare

Kosova luan sonte (20:45) takimin e dytë eliminator të Euro 2024. Dardanët e nisën fushatën e tyre drejt Gjermanisë me një barazim 1-1 në...

Berisha prezanton Lefter Maliqin: Ndër qeveritarët më të përkushtuar të Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar pasditen e kësaj të marte Lefter Maliqin, si kandidat i koalicionit që ai ka me Ilir Metën, për Bashkinë...

Protestat e dhunshme në Francë, mbyllet përkohësisht për çështje sigurie Kulla Eiffel

Protestat dhe grevat kundër reformave jopopullore të pensioneve pushtuan sërish Francën të martën, për këtë arsye ditën e sotme autoritetet  morën vendimin për të...

Lajme të tjera

Web TV