Kush e bleu ish-zyrtarin e FBI?/ Ja si përgjigjet deputeti i PS

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i Partisë Socialiste, Toni Gogu tha  në emisionin Now në Euronews Albania se opozita në Shqipëri janë duke trilluar mbi aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të FBI dhe lidhjet e tij me kryeministrin shqiptar për tua shitur shqiptarëve si të vërtetë.

Gogu shpreh se ish-zyrtari i FBI akuzohet për deklarim të rremë ndaj agjencisë së vet dhe falsifikim të dokumenteve, nuk akuzohet për mitmarrje dhe korrupsion.

“Ai nuk akuzohet për mitmarrje, as për korrupsion. Ne kemi punë me këtë fakt për të kuptuar çfarë ka  ndodhur në Tiranë me kryeministrin tonë që po akuzohet që përmes tij ka korruptuar FBI. Ai paratë i ka marrë nga personi A. Edhe personi A që është pyetje nuk është marrë i akuzuar, jo më kryeministri shqiptar që është në punën e tij”, tha Gogu.

 

Të fundit

Rama jep lajmin e mirë: Nga 20 Prilli pa viza drejt Emirateve të Bashkuara Arabe

Shumë shpejt shqiptarët do të kenë mundësinë të udhëtojnë pa viza në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ka qenë kryeministri Edi...

14 Maji/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, zbardhen emrat e deputetëve në takim

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe grupin parlamentar këtë të Hënë. Sipas gazetares së Klan News, takimi do të zhvillohet në zyrat e reja të...

Pranvera mbërrin! Sonte ndodh ekuinoksi i parë i vitit

Pranvera po vjen! Në orën 22:24 më 20 mars ndodh ekuinoksi, ngjarja astronomike gjatë së cilës rrezet e diellit janë pingul me boshtin e rrotullimit...

VIDEO/ Po jepte parashikimin e motit, meterologes i bie të fikët gjatë transmetimit live

Alissa Carlson ishte gati të jepte parashikimin e saj të motit në CBS Los Angeles kur u rrëzua para kamerave. Gjatë transmetimit të mëngjesit të së shtunës,...

E rëndë në Korçë/ 38-vjeçari futet në lokal dhe rreh ish-bashkëjetuesen

Një person me inicialet G. Ç ., 38 vjeç, banues në fshatin Dishnicë, Korçë është shpallur në kërkim pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë...

Lajme të tjera

Web TV